Luiss Hamiltons atzinis, ka viņa pāriešana uz “Ferrari” nebūtu iespējama, ja par komandas vadītāju pagājušajā gadā nebūtu kļuvis Frederiks Vasūrs.

Hamiltons “Mercedes” nometni pametīs pēc šīs sezonas, lai jau nākamā gada pavasarī uzvilktu sarkano kombinezonu un pirmo reizi karjerā uzsāktu startus F1 čempionātā ar “Ferrari” sacīkšu mašīnu. Līgumu viņš parakstījis vismaz uz diviem gadiem, lai gan precīzas nianses netiek atklātas.

Ar Vasūru Hamiltons ir pazīstams jau sen. Vēl 2005. gadā viņš “Formulā 3” startēja Vasūra komandā ASM, kļūstot par Eiropas čempionu. Nākamajā sezonā jaunais talants startēja jau GP2 seriālā, pārstāvot Vasūra komandu ART GP, un atkal izcīnīja titulu. 2007. gadā britu pilots debitēja F1 sacensībās “McLaren” komandā.

Jau pēc tam, kad pagājušā gada sākumā Vasūrs kļuva par “Ferrari” vadītāju, sākās runas, ka viņš varētu izmantot labās attiecības ar Hamiltonu, lai pārvilinātu septiņkārtējo F1 čempionu pie sevis. Šogad kļuva zināms, ka tas kļūs par realitāti.

“Man ar Fredu ir lieliskas attiecības,” saka Hamiltons. “Kopā guvām satriecošus panākumus F3 un GP2. Tas bija laiks, kad tika ielikts pamats mūsu attiecībām. Kopš tā laika vienmēr esam palikuši saskarsmē. Tolaik domāju, ka kādreiz viņš būs labs F1 komandas vadītājs, bet tolaik viņu tas vēl neinteresēja. Bija forši redzēt, ka Freds kļuva par “Alfa Romeo” komandas vadītāju. Kad viņš dabūja darbu “Ferrari”, biju tik priecīgs.”

Hamiltons atzīst, ka nebūtu noslēdzis līgumu ar “Ferrari”, ja Vasūrs nekļūtu par komandas vadītāju: “Domāju, ka zvaigznes vienkārši nostājās savās vietās. Bez viņa tas nebūtu noticis.”

Sportists skaidro, ka pagājušā gada augustā, kad noslēdza jaunu līgumu ar “Mercedes”, bijis apņēmības pilns palikt komandā vēl vairākus gadus, tomēr ziemas laikā pārdomājis.

“Vasarā, kad parakstīju līgumu, tobrīd pavisam noteikti redzēju savu nākotni “Mercedes” komandā,” skaidro Hamiltons. “Bet gada beigās nāca šī iespēja, un es nolēmu to pieņemt. Pēc sajūtas varu teikt, ka tas bija grūtākais lēmums, ko savā dzīvē esmu pieņēmis. Kopā ar “Mercedes” esmu bijis, šķiet, kādus 26 gadus, visu šo laiku viņi mani ir atbalstījuši un kopā esam aizvadījuši neticamu ceļojumu. Kopā esam radījuši vēsturi, un par to esmu ļoti lepns. Bet es rakstu pats savu stāstu. Un bija sajūta, ka ir laiks jaunai nodaļai.”