“Audi” dalību F1 pasaules čempionātā 2026. gada sezonā apšaubīt vairs nevar. Par spīti nesenajām baumām, Vācijas autoražotājs pilnībā savā kontrolē pārņēmis “Sauber” komandu.

Par komandas direktoru jau iecelts “Audi” valdes loceklis Olivers Hofmans. Viņa amats ir augstāks par “Sauber” vadītāju Andreasu Seidlu, kurš savā amatā stājās pagājušā gada janvārī, pievienojoties no “McLaren”, kur arī bija vadītājs.

Par mērķi startēt F1 čempionātā pilnvērtīgas rūpnīcas komandas statusā “Audi” paziņoja 2022. gada augustā. Tā ražos gan savas šasijas, gan motorus. Tika panākta vienošanās, ka komanda tiks veidota uz “Sauber” bāzes.

2023. gada sākumā “Audi” iegādājās 25% no komandas, bet pārējos 75%, kas līdz šim piederēja zviedru uzņēmējam Finnam Rausingam – šonedēļ. Oficiāli gan par to vēl nav paziņots, taču vadošie autosporta mediji no drošiem avotiem ziņo, ka tas ir noticis.

Laikā, kad “Audi” paziņoja par plāniem startēt pasaules čempionātā, tās izpilddirektors bija Markuss Doismans. Tomēr pērn viņu amatā nomainīja Gernots Dolners, kurš publiski tika dēvēts par F1 skeptiķi, līdz ar ko sākās runas par iespējamo projekta atcelšanu.

Zināms, ka pirms šonedēļ Saūda Arābijas posma vienības vadītājs Seidls informējis savus darbiniekus, ka komandas pārņemšana ir noslēguma fāzē.