Iepriekšējo divu gadu “MotoGP” čempions Frančesko Bagnaija ar uzvaru Kataras “Grand Prix” uzsācis ceļu pretī trešajam titulam. Sacensībās Lusailas trasē “Ducati” komandas braucējs parādīja dominējošu veikumu, finišā aiz sevis atstājot Bredu Binderu un Horhi Martinu.

No pirmās pozīcijas sacensības uzsāka pērnās sezonas vicečempions, sestdien notikušās sprinta sacīkstes uzvarētājs Martins, kurš pašā sākumā vadību saglabāja. Bagnaija startēja no otrās rindas, bet uzreiz izrāvās starp līderiem un dažu līkumu laikā bija apdzinis arī Martinu, nonākot pirmajā pozīcijā. Kopš tā brīža čempions sāncenšiem kļuva netverams.

Bagnaija nevienā brīdī nebija tālu aizbēdzis no konkurentiem, bet ļoti stabili turējās sekundi vai nedaudz vairāk priekšā, kā rezultātā neviens pret viņu uzbrukumus izvērst nespēja.

Sākotnēji ilgu laiku otrajā vietā atradās “Pramac Ducati” komandas pārstāvis Martins, taču vēlāk viņu apdzina Breds Binders. KTM braucējs sacensību atlikušajā daļā droši noturēja otro pozīciju, tāpat Martins saglabāja trešo vietu.

“Moto2” klases čempions Pedro Akosta debitēja “MotoGP” klasē ar lielisku veikumu. Vienubrīd spānis bija pacēlies pat uz ceturto vietu un jau lūkoja dzīties pēc pirmā trijnieka, tomēr pieļāva kļūdu, izbraucot ārpus trases, kas ļāva Markam Markesam atkarot ceturto pozīciju. Titulētais Markess aizvadīja pirmās sacensības “Gresini Ducati” vienībā, lielāko distances daļu turoties ceturtajā vietā, kurā arī finišēja. Akosta pēc notikušā pozīcijas zaudēja un finišu sasniedza devītais.

Enea Bastianini, startējot no pirmās rindas, sākotnēji bija zaudējis pozīcijas, bet vēlāk aizcīnījās līdz piektajai vietai, apdzenot arī Aleksu Markesu, kurš finišēja sestais.

Sacensību rezultāti: