Pagājušā gada Ziemeļeiropas “Porsche” čempions Valters Zviedris 2024. gada sezonu iesāks nākamnedēļ Itālijā, startējot prestižā “24H Series” čempionāta pirmajā posmā. Latvijas vadošais autošosejas pilots “12H Mugello” izturības sacensībās piedalīsies kopā ar lietuviešu braucējiem Aurelijusu Rusteiku, Mantasu Janaviču un Mariusu Bartkusu, pilotējot jaunākās paaudzes Porsche 911 GT3 CUP spēkratu.

Zviedris 12h Mugello 2

Pēc pagājušajā sezonā izcīnītā “Porsche Sprint Challenge NEZ” titula Zviedris ir gatavs šosezon doties tālāk un pierādīt sevi sacensībās Rietumeiropā. Pirmais uznāciens starptautiskajā skatuvē būs jau 22.-24. martā, kad latviešu pilots profesionālās itāļu “Ebimotors” komandas sastāvā debitēs “24H Series” čempionātā. Leģendārajā Mudžello trasē uz starta stāsies vairāk nekā 40 komandas no 13 valstīm. Visvairāk komandu – 17 – pieteikušies tieši “Porsche 992” klasē, kas Zviedrim un viņa komandai sola aizraujošas cīņas.

“Priecājos, ka 2024. gadu iesākšu ar 12 stundu izturības sacensībām Mudžello trasē kopā ar lietuviešu komandas biedriem Aurelijusu, Mantasu un Mariusu. Šī ir brīnišķīga iespēja kā pamosties no ziemas miega un sagatavoties tālākajai “Porsche” sezonai, jo varēšu pavadīt daudz laika pie Porsche 911 GT3 CUP stūres. Izturības sacensības man vienmēr bijušas tuvu sirdij, jo patīk komandas darbs, kad visi strādā kopā, lai sasniegtu labu rezultātu. Čempionāts ir ļoti spēcīgs, tādēļ būs interesanti sevi salīdzināt ar pilotiem, kas regulāri startē šajās sacensībās,” tā par gaidāmo startu Itālijā izsakās Valters Zviedris.

Turpinot latviešu pilots atzīst, ka “pirmajām sezonas sacensībām esmu gatavs, jo jau janvāra beigās testos Barselonā aizvadīju šī gada pirmos apļus pie “Porsche 911 GT3 CUP” spēkrata stūres. Tāpat arī esmu sācis mācīties Mudžello trasi simulatorā – tā ir ļoti interesanta, ar ātriem pagriezieniem, reljefu un garu taisni, kurā būs iespējams sasniegt vairāk nekā 270 km/h. Trase ir aizraujoša gan no braukšanas, gan skatīšanās viedokļa, tādēļ aicinu visus sekot līdzi tiešraidei, kas šajā čempionātā vienmēr ir augstā līmenī”. “12H Mugello” sacensību tiešraidi būs iespējams vērot gan Youtube platformā, gan arī Motorsport.TV vietnē.

24h Series, Mugello 12hr, 2023 Photo Lazenby Visuals

Zviedris uz Itāliju dosies jau otrdienā, lai trešdien un ceturtdien kopā ar komandas biedriem piedalītos testos un iepazītu aizraujošo Mudžello trasi, kurā 2020. gadā notika arī F1 posms. Piektdienas rītā tiks aizvadīti noslēdzošie treniņi, savukārt pēcpusdienā notiks kvalifikācijas braucieni. Pašas “12H Mugello” sacensības trokšņu regulējumu dēļ ir sadalītas divās daļās – sestdienas pēcpusdienā norisināsies pirmā daļa, kam svētdienas rītā sekos otrā daļa un finišs.

Paralēli startam izturības sacensībās Zviedris ar komandu šobrīd strādā arī pie tā, lai spertu lielu soli uz priekšu un aizvadītu pilnu sprinta sezonu vienā no augstvērtīgākajiem “Porsche” čempionātiem Eiropā. Pateicoties uzticamajiem atbalstītājiem kā “Baltijas Sporta Auto – Porsche Latvija”, “Optibet Latvija”, “Industrial Service Partner”, Jūrmala, “Blue Shock Race”, ”Joker klubs”, “Energolukss”, “I-Con” un SIA “Dārta”, Latvijas vadošais autošosejas pilots ir ļoti tuvu mērķim startēt Eiropā. “Esam tik tuvu šai unikālajai iespējai, tādēļ vēl strādājam un meklējam atbalstītājus, kas mums varētu palīdzēt parādīt sevi un Latviju Eiropā,” tā noslēgumā par gaidāmo sezonu Valters Zviedris.

12H Mugello sacensību grafiks (pēc Latvijas laika):
22.03, piektdiena, 15:30-16:30 kvalifikācija
23.03, sestdiena, 13:30-20:00 sacensību 1. daļa
24.03, svētdiena, 10:00-15:30 sacensību 2. daļa