Aizvadot labu izšķirošo kvalifikācijas kārtu, pirmo starta pozīciju uz Austrālijas GP sacīksti izcīnījis sezonas līderis Makss Verstaoens no “Red Bull” vienības. Otro vietu sasniedza Karloss Saincs, kurš pēc viena posma izlaišanas atgriezies “Ferrari” sastāvā.

Q1

Pirmajā kārtā aiz “Top 15” palika Niko Hilkenbergs, Pjērs Gazlī, Daniels Rikjardo un Guanju Žou. Mājinieks Rikjardo būtu ticis tālāk, bet viņa ātrāko apli anulēja par trases robežu pārkāpšanu piektajā līkumā. Žou sesijas izskaņā tikmēr uz vienas no apmalēm salauza priekšējo antispārnu. Kā vēstījām iepriekš, Logans Sardžents nedēļas nogali neturpina un Austrālijas GP nestartēs, jo viņa šasija piešķirta pirmajā treniņā avarējušajam komandas biedram Aleksam Albonam.

Q2

Jau otrajā kvalifikācijas daļā cīņu pabeidza Luiss Hamiltons, kurš savulaik Austrālijas GP astoņas reizes sācis no pirmās pozīcijas. Šoreiz “Mercedes” pilots ieņēma tikai 11. vietu, pēdējo lidojošo apli nenoslēdzot un dodoties boksos. Līdz trešajai kārtai netika arī Albons, Valteri Botass, Kevins Magnusens un Estebans Okons.

Q3

Izšķirošajā cīņā pēc pirmajiem lidojošajiem apļiem vadībā izrāvās Verstapens, uzrādot rezultātu 1:16.048, kuram sekoja “Ferrari” piloti. Karloss Saincs, kurš pirms tam sasniedza ātrākos laikus Q1 un arī Q2, bija 0.283 sekundes lēnāks, kamēr Šarls Leklērs atpalika 0.387 sekundes. Tālāk sekoja Verstapena komandas biedrs Serhio Peress un Lando Noriss no “McLaren”. Ferndando Alonso iespaidīgi izbrauca no trases sestajā līkumā, saceļot pamatīgus putekļus, un atgriezās boksos.

Verstapenam otrajā mēģinājumā izdevās uzlabot rezultātu līdz 1:15.915 un saglabāt pirmo pozīciju. Pirmo sektoru ar rekordu noslēdza Saincs, taču apļa izskaņā atpalika 0.270 sekundes, ieņemot otro vietu. Leklērs noslīdēja uz piekto pozīciju, jo ātrāki par viņu izrādījās Peress un Noriss, iegūstot trešo un ceturto vietu. Pēdējā apļa beigās Leklērs pieļāva kļūdu un atgriezās boksos. Ar viņu no trešās rindas rīt blakus startēs Oskars Piastri. Tālāk palika Džordžs Rasels un Juki Cunoda, bet pirmo desmitnieku kvalifikācijā noslēdza Lenss Strols un Alonso.

Sacensību starts svētdien jau plkst. 6:00 no rīta pēc Latvijas laika.

Austrālijas GP kvalifikācija: