Piektdien, 22. martā, Itālijas leģendārajā Mudžello trasē norisinājās “24H Series” čempionāta pirmā posma kvalifikācija, kurā Valtera Zviedra pārstāvētā “Rimo Adero by Ebimotors” komanda izcīnīja otro vietu “992 / AM” ieskaitē.

Latvijas vadošais autošosejas pilots izcēlās ar otro ātrāko apļa laiku starp visiem “Porsche 911 GT3 CUP” spēkratiem, to starpā pārspējot arī WRC leģendu Sebastjenu Lēbu. “12H Mugello” izturības sacensību starts sestdien tiks dots 13:30 pēc Latvijas laika un tās tiešraidē būs iespējams vērot “24H Series” Youtube kanālā.

Zviedris 12h Mugello Q 2

“12H Mugello” kvalifikācijā piedalījās 32 komandas, no kurām puse uz starta stājās “992” klasē, kurā dalībnieki pilotē jaunākās paaudzes “Porsche 911 GT3 CUP”. Ar šādu auto startē arī Valtera Zviedra pārstāvētā “Rimo Adero by Ebimotors” komanda, kurai kvalifikācijā izdevās uzrādīt solīdu rezultātu. Saskaitot kopā visu trīs sesiju ātrākos apļa laikus, 16 komandu konkurencē “992” klasē izdevās uzrādīt sesto vietu, savukārt savā “992 / AM” ieskaitē starp 12 komandām otrais rezultāts. Uzvaru absolūti kvalifikācijā izcīnīja “GT3” klases komanda “Boem by Kessel Racing” ar “Ferrari 296 GT3”.

“Vakardienas un šī rīta treniņu laikā ar komandas biedriem Aurelijusu Rusteiku, Mantasu Janaviču un Mariusu Bartkusu labi strādājām kopā un atradām ātrumu. Kvalifikāciju sāka Mantas, kurš bija ātrs treniņos un arī kvalifikācijā uzrādīja ļoti labu rezultātu. Uz otro kvalifikācijas sesiju pie stūres sēdos es, galvenais uzdevums bija lielajā satiksmē atrast brīvu trasi, lai nebūtu jāapdzen kāds lēnāks vai jāpalaiž garām kāds “GT3” klases auto. Tas izdevās diezgan labi, uzrādīju ātrāko laiku sesijā starp visām “992” klases automašīnām! Trešajā kvalifikācijā brauca Marius, kurš ar katru reizi uzlaboja savu ātrumu un beigās uzbrauca solīdu apļa laiku, kas mums rezultātā devas sesto vietu starp visiem “992” un otro vietu savā “992 / AM” ieskaitē,” tā par kvalifikāciju Valters Zviedris.

Zviedris 12h Mugello Q 3

Latviešu autosportists neslēpj sajūsmu par aizvadītajām dienām, uzsverot, ka “esmu ļoti priecīgs par to, ka varu ar šādu komandu braukt šādā leģendārā Eiropas trasē un pie tik skaistas un ātras automašīnas stūres. Sajūtas neaprakstāmas! Patīkami arī, ka mēs tik augsta līmeņa čempionātā kā piloti no Baltijas, kuri pirmo reizi piedalās šajā seriālā un pirmo reizi brauc šajā trasē, varam uzrādīt tik labu rezultātu. Tas dod pārliecību par to, ka, kopā strādājot un turpinot progresēt, šajās sacensībās varēsim sevi labi parādīt”.

“Noskaņojums pēc pirmajām divām dienām komandā ir lielisks, esam sastrādājušies labi kopā gan savstarpēji, gan arī ar itāļu “Ebimotors” komandu. Šodien trenējām arī ātro pilotu maiņu, jo izturības sacensībās tikpat svarīgi kā ātri un stabili apļi trasē ir arī boksos pavadītais laiks. Gaidām rītdienu, kad sāksies sacensības un īstā 12 stundu izturības cīņa! Ticu, ka ar šādu pilotu sastāvu un pieredzējušo komandu varam cīnīties par uzvaru “992 / AM” ieskaitē,” tā par komandu un gaidāmajām sacensībām Zviedris.

Zviedris 12h Mugello Q 5

Sestdienas pēcpusdienā tiks aizvadīta “12H Mugello” sacensību pirmā daļa, savukārt svētdienas rītā sacensības turpināsies ar otro un noslēdzošo daļu. Sacensību tiešraidi būs iespējams vērot gan “24H Series” Youtube platformā, gan arī Motorsport.TV vietnē.

12H Mugello sacensību grafiks (pēc Latvijas laika):
23.03, sestdiena, 13:30-20:00 sacensību 1. daļa
24.03, svētdiena, 10:00-15:30 sacensību 2. daļa