Šarls Leklērs uzslavējis “Ferrari” komandas biedru Karlosu Saincu par sniegumu pēc uzvaras Austrālijas GP, atzīstot, ka viņam pašam cīņa par pirmo vietu beidzās pirmā pitstopa laikā. Lando Noriss tikmēr paskaidro, kurā brīdī kļuvis par zaudētāju cīņā ar Leklēru par otro vietu. Savukārt Oskars Piastri paudis, ka “McLaren” lēmums likt pilotiem apmainīties pozīcijām, bija pilnībā godīgs.

Saincs Leklēram neaizsniedzams

Sestajā aplī apdzinis Maksu Verstapenu, kurš uzreiz pēc tam tehnisku problēmu dēļ izstājās, Saincs sacīkstē Melburnas trasē pārliecinošā manierē aizbrauca pretī uzvarai. Leklērs pēc pirmā pitstopa nebija tālu, tomēr pēc tam atpalika un finišēja otrais. “Ferrari” šī ir pirmā dubultuzvara kopš 2022. gada posma Bahreinā, kad uzvarēja Leklērs.

Šarls Leklērs: “Sajūtas ir labas, sevišķi prieks par komandu. Dubultuzvaru nebijām guvuši kopš 2022. gada Bahreinas GP, kas toreiz sagādāja labas atmiņas. Lieliski, ka mēs varam sasniegt šādus rezultātus. Karloss aizvdīja fantastisku nedēļas nogali, atgriezdamies pēc operācijas, viņam padevās nevainojama sacīkste. Man bija grūtības starp pirmo un otro pitstopu, kad nevarēju labi nokontrolēt riepu nodilumu. Sacensību pēdējais nogrieznis bija krietni labāks. Dubultuzvara jebkurā gadījumā ir labākais, ko varam sasniegt. Ar Karlosu īsti sacensties nevarēju. Pirms pirmajiem pitstopiem vajadzēja aizstāvēt pašam savu pozīciju, tāpēc boksos bija jādodas ātrāk, bet pēc riepu maiņas Karloss bija ļoti ātrs, kamēr man ar savām riepām bija grūtības. Tiklīdz veicu pirmo pitstopu, skaidri sapratu, ka mana cīņa par uzvaru ir galā. Karloss visu nedēļas nogali savu darbu darīja labāk, vismaz kvalifikācijā un sacīkstē noteikti. Esmu ļoti priecīgs par viņu. Šo nedēļas nogali sākām ar domu, ka jāgūst iespējami vairāk punktus, un vēl labāk to paveikt nevarējām.”

Noriss cerēja uz otro vietu

Noriss sacīkstes sākumā brauca otrais, bet pirmo pitstopu laikā, ko veica sešus apļus vēlāk par Leklēru, atkrita uz ceturto vietu. Komandas biedrs Piastri viņu palaida priekšā, tomēr cīnīties ar Leklēru nesanāca. “McLaren” piloti finišēja trešajā un ceturtajā vietā.

Lando Noriss: “Ja izņem ārā “Red Bull” komandu, domāju, ka mūsu pjedestāls nav nekāds pārsteigums. Ātrums bija labs visu nedēļas nogali. Visu labi salikām kopā kvalifikācijā un jau piektdien parādījām labu tempu garajās distancēs. Nebiju gan cerējis, ka sacentīsimies ar “Ferrari”. Man jāsaka, ka ātrums varbūt mums nebija tik labs kā Karlosam, bet, iespējams, labāks nekā Šarlam. Ja godīgi, šajā reizē varbūt palaidām garām iespēju finišēt otrajā vietā. Bet, ja šādi varam teikt, tā ir laba zīme. Bija domāts, ka braukšu boksos, bet tad tajā aplī to izdarīja Leklērs. Nācās plānu mainīt un domāt savādāku stratēģiju. Otrajā sacīkstes nogrieznī bijām tuvu un domāju, ja būtu veicis pitstopu, man izdotos tikt viņam priekšā. Šo iespēju palaidām garām. Vienmēr pēc tam prāto, kā būtu, ja būtu iebraucis pitstopā ātrāk, bet vienmēr nav viegli pieņemt šādus lēmumus. Viegli viss var noiet greizi. ”

Oskars Piastri: “Apmainīties pozīcijām, tas, no mana skatu punkta, bija godīgs lēmums. Lando kvalificējās augstāk, trasē pirms pirmā pitstopa pabija ilgāk, bet pēc tam bija ātrāks par mani un tuvojās. Tobrīd centos turēties tuvu Leklēram, bet Lando ķēra mūs abus. Es pat cerēju, ka viņš mani apdzīs un tad tiks galā ar Šarlu. Protams, savā māju posmā būtu gribējis saglabāt šo trešo vietu, bet uzskatu, ka viss bija godīgi. Kopumā aizvadīju labu nedēļas nogali, svarīgos brīžos pieļāvu dažas kļūdas, kas ir sarūgtinoši, bet citādi cienījams rezultāts.”

Austrālijas GP oficiālais video apskats >>