Svētdien “IndyCar” sezonas ietvaros tika aizvadīta ārpus čempionāta ieskaites sacīkste “$1 Million Challenge”, kurā sportisti sacentās par naudas balvām. Pārliecinošu uzvaru guva divkārtējais čempions Alekss Palou no “Chip Ganassi” komandas.

Sacensības, kurās nenotiek cīņa par čempionāta ieskaites punktiem, “IndyCar” ietvaros norisinājās pirmo reizi kopš 2008. gada. Tās tika aizvadītas “The Thermal Club” trasē, Kalifornijā. Šī bija cīņa par naudas balvām miljons ASV dolāru apmērā, kas tika sadalīti starp 12 ātrākajiem braucējiem.

Cīņa par uzvaru norisinājās vairākos cēlienos. Vispirms bija divi desmit apļus gari priekšbraucieni – puse no pilotiem startēja vienā, otra puse otrā. Seši ātrākie no katra pēc tam sacentās izšķirošajā 20 apļu sprintā.

Pirmā brauciena startā notika avārija, kad Koltons Herta aizķēra Skotu Diksonu, kurš saslīdēja un ietriecās Romēna Grožāna mašīnā. Bijušais F1 pilots tikmēr uztriecās Rinusam Vīkejam un Kristianam Lundgārdam. Uzvarēja Fēlikss Rozenkvists, bet aiz viņa palika Skots Makloklins un Džozefs Ņūgārdens. Otrajā braucienā pirmais finišēja Alekss Palou, kurš bija vadībā kopš starta, aiz sevis atstājot Markusu Ārmstrongu un Greiemu Reihelu.

Izšķirošajā sprintā par naudas balvām Palou startēja pirmais un dominēja visu 20 apļu garumā, finišā pārspējot Makloklinu par vairāk nekā piecām sekundēm, kamēr trešais finišēja Rozenkvists. Nākamie finišu šķērsoja Herta, kurš veica vairākas apdzīšanas, un Ārmstrongs.

Palou par uzvaru saņēma pusi no summas, pie 350 tūkstošiem tika Makloklins, bet 250 000 Rozenkvistam. Tālāk Herta tika pie 100 tūkstošiem, Ārmstrongs pie 50 000, bet pārējie saņēma pa 23 000 dolāru.

“IndyCar” čempionāta nākamais posms gaidāms pēc nepilna mēneša, 21. aprīlī Longbīčā. Atgādināsim, ka pirmajā posmā Sentpītersbērgā uzvarēja Ņūgārdens no “Penske” vienības.