F1 čempionāta izpilddirektors Stefano Domenikali uzskata, ka “Ferrari” komanda rīkojusies gudri un pareizi, parakstot līgumu uz 2025. gadu ar Luisu Hamiltonu, neskatoties uz to, ka Karloss Saincs šobrīd ir savā labākajā formā.

Iepriekšējā posmā Austrālijā Saincs bija ātrāks par komandas biedru Šarlu Leklēru un guva uzvaru. Daudzi uzskata, ka “Ferrari” rīcība, neatstājot spānim vietu sastāvā uz nākamo sezonu, bijusi kļūda. Hamiltons “Mercedes” komandā arvien biežāk ir lēnāks par Džordžu Raselu. Domenikali uzskata, ka nav iemesla satraukumam.

“Es saprotu iemeslus šādam uzskatam, bet tie ir nepareizi iemesli,” intervijā itāļu medijam “Quotidiano” sacīja Domenikali, kurš pats agrāk bija “Ferrari” komandas vadītājs. “Gribu sākt ar to, ka Saincs ir džentlmenis un nav šaubu, ka viņš ir karstākais pilots šī brīža braucēju tirgū. Viņš atradīs savai kvalitātei atbilstošu komandu. Tikmēr, nolīgstot Hamiltonu, “Ferrari” komanda pieņēmusi lielisku lēmumu, ne tikai no mārketinga viedokļa. Tā ir stratēģiska izvēle.”

Uzsākot startēt “Ferrari” komandā, Hamiltonam būs jau 40 gadi. Daudziem šķiet, ka šajā vecumā septiņkārtējais pasaules čempions vairs nespēs sevi parādīt no labākās puses.

“Kurš? Luiss? Nē. Es apmeklēju visas sacīkstes un varu teikt, ka Hamiltons nav zaudējis neko no sava talanta un aizvien ir izsalcis pēc uzvarām,” pārliecināts Domenikali.

Domenikali piekrīt, ka Hamiltons “Ferrari” sastāvā būs Mihaela Šūmahera līmeņa pilots: “Jā, bet ir zināma atšķirība, un es nerunāju par vecumu, lai gan Mihaels bija daudz jaunāks, kad ieradās Maranello. Šūmis absolūti dominēja, kamēr Edijs Īrvains bija izteikts otrais numurs. Luisam tagad būs jāsacenšas pret tik labu braucēju kā Leklērs, kurš nekad nepiekritīs palīga statusam. Bet es uzskatu, ka Frederiks Vasūrs spēs perfekti vadīt šo situāciju, ko pats palīdzēja izveidot.”