Ieņemot devīto vietu Japānas GP finišā, “Mercedes” pilots Luiss Hamiltons bija tik nomākts, ka pēc nedaudz muļķīga jautājuma, ko sportistam uzdeva kāds žurnālists, pameta preses konferenci. Lando Noriss tikmēr atzina, ka kvalifikācijā sasniegtā trešā vieta likusi “McLaren” izskatīties labāk nekā ir patiesībā.

Hamiltons aizvadījis vēl vienu blāvu sacīksti, kurā gūta devītā vieta. Sacensību 14. aplī komanda turklāt lika palaist priekšā Džordžu Raselu, kurš bija ātrāks un finišēja septītais. Titulētais braucējs pēc finiša bija nerunīgs.

“Bija OK,” skanēja septiņkārtējā F1 čempiona atbilde uz jautājumu, kā klājās sezonas ceturtajā posmā.

Jautāts, vai nav “greizsirdīgs” uz krietni ātrāko “Ferrari” komandu, kurā startēs nākamgad, sportists pavaicāja, “vai nav kādi labāki jautājumi?”, pēc kā devās prom.

Konstruktoru kausā “Mercedes” tagad atrodas jau 86 punktus aiz otrajā vietā esošās “Ferrari” vienības un 35 punktus aiz “McLaren”, turklāt tikai punkta attālumā pietuvojusies “Aston Martin”, kam piektā pozīcija pēc četriem posmiem.

Japānas GP oficiālais video apskats >>

Trešajā vietā kvalificējās Lando Noriss, tomēr “McLaren” braucējs sacensību gaitā atkrita aiz abiem “Ferrari” pilotiem.

“Nedomāju, ka “Ferrari” sacīkšu temps bija kaut kas neticams, tas nebija tik labs, kā bija gaidījusi “Red Bull” komanda,” atzina Noriss. “Mums šī nebija slikta diena. Beigās bijām tur, kur bijām prognozējuši atrasties, un tas ir aiz “Ferrari”. Tā tas ir bijis visu šo gadu, līdz ar to nevajadzētu būt savādāk un nebija savādāk. Kvalifikācijā izdevās veikt dažus ļoti labus apļus, kas lika mums izskatīties pārāk labi. Sacīkstē atgriezāmies realitātē.”

Trešo vietu, piekāpjoties tikai “Red Bull” braucējiem, finišā guva Karloss Saincs.

“Man padevās laba sacīkste, esmu ļoti apmierināts,” sacīja “Ferrari” pilots, kuram šis ir trešais pjedestāls četros posmos. “Riepu nolietošanās radīja sarežģītu situāciju, bet uznāca mākoņi, un nolietošanās pakāpe mazinājās. Ienāca prātā, ka varbūt viena pitstopa stratēģija būtu bijusi labāka, bet plānā bija divi pitstopi. Nācās veikt diezgan daudzas apdzīšanas.”