Serhio Peress pēdējās nedēļās izteicies, ka ir ļoti tuvu līguma parakstīšanai ar “Red Bull”, tomēr komandas vadītājs Kristians Horners noliedzis, ka tas varētu notikt tik drīz. Helmuts Marko arī atklājis, ka notiek sarunas ar Karlosu Saincu, kas neoficiāli jau bija zināms, tomēr atzinis, ka nevar konkurēt ar piedāvājumu, ko spānim izteikusi “Audi” rūpnīca.

Peresam jauna līguma pagaidām vēl nebūs

Pēc tam, kad trijos no pirmajiem četriem F1 posmiem Peress spējis izcīnīt otro vietu, piekāpjoties tikai komandas līderim Maksam Verstapenam, Marko vairākkārt atzinis, ka meksikānim ir ļoti labas izredzes tikt pie jauna līkuma. Pats sportists izteicies pavisam optimistiski, apgalvojot, ka jau tuvākā mēneša laikā formalitātes varētu būt sakārtotas. Par to, vai tā tiešām būs, Šanhajā tika izjautāts komandas boss Horners.

“Baidos, ka ne gluži,” sacīja Horners. “Neticami, ka vēl ir tikai piektais posms, bet jau tik daudz tiek runāts par nākamā gada pilotiem. Esam situācijā, kad mūs apmierina abi mūsu braucēji, taču lēmumu pieņemsim daudz vēlāk. Maksam ir ilgtermiņa līgums, Čeko līgums šogad beigsies, bet viņš šosezon brauc īpaši labi. Serhio, bez šaubām, patiktu jau rīt oficiāli paziņot par līgumu, bet mēs, kā komanda, īpaši nesteidzamies. Esam ļoti veiksmīgā situācijā, jo daudzi grib pie mums braukt, tomēr esam apmierināti ar tagadējo braucēju pāri. Gribam pārliecināties, ka Čeko šādu stabilitāti saglabā un pēc tam izsvērsim variantus.”

Saincam dāsns piedāvājums no “Audi”

“Red Bull” konsultants Helmuts Marko apstiprina, ka sarunas notiek arī ar tagadējo “Ferrari” pilotu Karlosu Saincu, kuram nav līguma uz 2025. gadu. Tāpat viņš izpļāpājies, ka daudz ienesīgāku kontraktu Saincam piedāvājusi “Audi” rūpnīca, kas 2026. gadā pārņems “Sauber” vienību.

“Mēs runājam ar Karlosu,” neslēpj Marko. “Viņš šogad aizvada savu labāko F1 sezonu. Tomēr viņam ir arī ļoti ienesīgs piedāvājums no “Audi”, ar ko mēs nevaram sacensties vai pārsolīt. Protams, viņš mums ir zināms no “Toro Rosso” laikiem, kad bija Maksa komandas biedrs. Toreiz tas viņu ļoti sāpināja, ka izvēlējāmies uz “Red Bull” komandu nosūtīt Maksu, nevis viņu. ”

Rikjardo varētu tikt nomainīts

Marko tikmēr atzīst, ka Daniels Rikjardo pašlaik ne vien nekvalificējas tam, lai pretendētu uz vietu “Red Bull” sastāvā, bet jau šogad varētu tikt nomainīts ar jauno talantu Liamu Lavsonu RB komandā.

“Skaidrs vēstījums Danielam bija, ka viņam jābūt daudz ātrākam par Juki Cunodu, lai tiktu pie izredzēm pretendēt uz vietu “Red Bull”,” skaidro Marko. “Līdz šim tas nav noticis, lai gan dažreiz viņš bijis tuvu. Skatīsimies, kā situācija attīstīsies. Mums ir spēcīgs rezervists Liams Lavsons, kurš nākamgad brīvi varēs pāriet uz jebkuru komandu, ja mēs nespēsim viņam piedāvāt vietu. No tāda viedokļa, būtu labi, lai viņš jau šogad startētu “Formulā 1″. Tomēr situācija ir sarežģīta, tāpēc jāpagaida un jāpaskatās, kā viss attīstīsies.”