Daniels Rikjardo kļuva pamatīgi aizkaitināts, uzzinot, ka abu pilotu sadursmē Lenss Strols vaino viņu. “Nesaprotu, kur viņam ir galva,” pēc Ķīnas F1 posma sacīja RB komandas braucējs.

Gatavojoties restartam 27. aplī, Strols iestūrēja Rikjardo mašīnas aizmugurē, kā rezultātā abi bija spiesti izstāties. Sākotnēji kanādietis vainoja kādu no kolonnas priekšā braucošajiem, kas, pēc viņa domām, nevajadzīgi strauji nobremzējis. Vēlāk atklājās, ka tas bijis viņa komandas biedrs Fernando Alonso, kurš pirms līkuma nobloķēja riteņus. Pēc tam Strols metās vainot Rikjardo. Tikmēr tiesneši “Aston Martin” pilotam piesprieda desmit sekunžu sodu, kā arī divus soda punktus.

“Varbūt pēc kādas stundas, kad viņš noskatīsies video, uzņemsies uz sevis zināmu atbildību,” pēc izstāšanās teica Rikjardo. “Bet, ja viņš to neizdarīs, es neko tur nevaru palīdzēt. Un arī neviens cits nevarēs. Sacīkstēs mēdz notikt incidenti, bet nekad tiem nevajadzētu notiks braucot aiz drošības mašīnas. Man asinis sāka vārīties, kad noskatījos onboard video no viņa skatupunkta. Tiklīdz sākām bremzēt, redzams, ka viņš galvu pagriezis pa labi un skatās uz 14. līkumu. Viņš pat neskatījās uz mani. Un tiklīdz paskatījās atpakaļ, jau ietriecās manas mašīnas aizmugurē. Nezinu, ko viņš dara, kur ir viņa galva. Vienīgais, kas viņam tobrīd bija jādara, jāuzmanās, ko darīšu es, jo braucu priekšā, bet viņš neskatījās.”

Rikjardo kļuva pavisam nikns, kad noklausījās Strola radio ziņojumus un secināja, ka kanādietis notikušajā vaino nevis sevi, bet viņu.

“Es jau biju sācis nomierināts, un tad man parādīja, ko Lenss domā par incidentu,” saka Rikjardo. “Sanāk, ka esmu idiots, un tā bija mana vaina. Tas mani pamatīgi nokaitināja, jo ir skaidrs kā diena, kurš ir vainīgs, turklāt tas notika aiz drošības auto. Vienīgais, kas tev jādara, jāskatās uz priekšā braucošo mašīnu. Mēs nevaram paredzēt, ko darīs līderi. Sacīkste nesākas ātrāk par starta līniju. Es ļoti cenšos nepateikt, ko gribu pateikt, bet, lai viņš iet dirst. Un, to sakot, es vēl esmu jauks.”

Vēlāk gan Strols atzina, ka, savos izteikumos minot vārdu “idiots”, to nav tēmējis tieši Rikjardo virzienā: “Es nedomāju to par viņu. Visi spieda pa bremzēm, un viņš vienkārši bija tas, kurš atradās man priekšā. Saņēmu sodu par to, ka iebraucu viņam aizmugurē, bet situācija nebija parasta, nebija tā, ka vienkārši uztriecos viņam. Tas bija ķēdes efekts, un es gribētu, lai tiesneši to vairāk ņemtu vērā.”

Pats Rikjardo tikmēr saņēmis trīs starta vietu sodu uz nākamo F1 posmu Maiami par Niko Hilkenberga apdzīšanu aiz drošības mašīnas.