Svētdien notikušajā “MotoGP” sezonas ceturtajā posmā Spānijā uzvaru izcīnīja pašreizējais čempions Frančesko Bagnaija no “Ducati” vienības. Pirms tam kritieniem bagātajā sprinta sacīkstē pirmo vietu guva Horhe Martins, taču “Grand Prix” izcīņā “Pramac Ducati” braucējs izstājās.

Sprintā Martins noturēja vadību startā, taču tad viņu apdzina Marks Markess. Cerības uz pirmo uzvaru “Gresini Ducati” sastāvā viņam nepiepildījās, jo devītajā aplī Markess krita, pēc kā vadību aguva Martins. Kopumā tika piedzīvoti 15 kritieni. Drīz pēc Markesa piektajā līkumā motociklus nesavaldīja Alekss Makress, Enea Bastianīni un Breds Binders, kuri tajā brīdī ieņēma trešo, ceturto un piekto pozīciju. Jau sākumā bija kritis arī Bagnaija. Markess uzvarēja ar nepilnu trīs sekunžu pārsvaru pār Pedro Akostu ar “GasGas” komandas motociklu, bet trešo vietu guva Danijs Pedrosa, kurš atgriezās čempionātā kā wildcard braucējs KTM komandas sastāvā.

Galvenajā sacīkstē Heresas trasē sezonas līderis Martins atkal cīnījās par uzvaru, bija nonācis arī vadībā, bet piedzīvoja kritienu jau krietnu laiku pirms finiša un izstājās. Par uzvarētāju kļuva Bagnaija, vien par 0.3 sekundēm finišā pārspējot Marku Markesu, kuri abi aizvadīja spraigu dueli. Pirmo trijnieku noslēdza Marko Bedzeki no “VR46”, bet tālāk finišu šķērsoja Alekss Markess un Bastianīni. Pedrosa šoreiz izstājās jau sacīkšu sākuma daļā.

Pēc aizvadītiem četriem posmiem “MotoGP” kopvērtējuma vadību notur Martins, kuram Bagnaija tagad seko 17 punktu attālumā. Nākamais posms 12. maijā Francijā, Lemānas trasē.

Spānijas GP rezultāti:

Kopvērtējums pēc 4. posma: