“Red Bull” šodien oficiāli apstiprināja, ka tās galvenais tehniskais darbinieks Adrians Ņūvijs nākamā gada sākumā atstās komandu. Izcilais inženieris pildīt savus pienākumus F1 komandā neturpinās jau no šī brīža, bet vēl kādu laiku strādās pie RB17 hiperauto projekta.

Pēdējās nedēļās daudz tika baumots par to, ka Ņūvijs pieņēmis lēmumu pēc 19 nostrādātiem gadiem pamest “Red Bull” vienību, lai gan noslēgtais līgums ir spēkā līdz 2025. gada beigām.

Oficiālajā paziņojumā uzsvērts, ka, lai gan Ņūvijs no šī brīža vairs nestrādās F1 komandā, turpmākos mēnešus turpinās darbu pie “Red Bull RB17” hiperauto projekta. Tas tiks prezentēts jūlijā Gudvudas ātruma festivālā. Tāpat Ņūvijs klātienē turpinās apmeklēt atsevišķus F1 posmus. Saistības ar “Red Bull” tiks izbeigtas nākamā gada pirmajā ceturksnī.

“Jau kopš puikas gadiem mana vēlēšanās bija konstruēt ātras mašīnas,” stāsta Ņūvijs. “Mans sapnis bija būt F1 inženierim, un biju gana veiksmīgs, lai šo sapni pārvērstu realitātē. Gandrīz divas desmitgades man bijis tas gods spēlēt svarīgu lomu “Red Bull Racing” progresā no jaunpienācējas līdz daudzkārt titulus ieguvušai komandai. Tomēr jūtu, ka šobrīd ir īstais brīdis nodot stafeti citiem un meklēt sev jaunus izaicinājumus. Šobrīd norit RB17 attīstīšanas pēdējie darbi, tāpēc savu atlikušo laiku šeit veltīšu koncentrējoties uz to.”

“Red Bull” komandā Ņūvijs strādāja kopš 2006. gada, bet ar viņa radītiem auto Sebastianam Fetelam izdevies izcīnīt četrus un Maksam Versapenam – trīs titulus. Sešas reizes komanda uzvarējusi Konstruktoru kausā.

Vēl nav zināms, vai 65 gadus vecais brits jau ir pieņēmis lēmumu, kur turpinās darbu pēc aiziešanas no “Red Bull”. Neoficiāli zināms, ka dāsnu piedāvājumu izteikusi “Aston Martin” vienība. Tāpat Ņūviju cenšas pievilināt “Ferrari” komanda, kurā no nākamā gada startēs Luiss Hamiltons.