Viena no intrigām, kas F1 aizkulisēs īpaši uzplaiksnījusi pēdējās nedēļās, ir jautājums par izcilā inženiera Adriana Ņūvija nākotni. Daudzi respektabli avoti raksta, ka pēc 19 sezonām brits pametīs “Red Bull” komandu.

Vācu izdevums “Auto Motor und Sport”, kas parasti nedalās ar apšaubāmu informāciju, vēsta, ka Ņūvijs jau vienojies par “Red Bull” atstāšanu, un oficiālais paziņojums sekos drīz. Ne tik skaidrs esot, kuras komandas sastāvā inženieris turpinās darbu, taču zināms, ka viņš vēlas palikt F1 čempionātā. Līdz šim ar Ņūvija radītajām F1 mašīnām izcīnīti 12 Konstruktoru kausi un 13 tituli pilotu ieskaitē.

Baumu līmenī zināms, ka iespēju nopelnīt 100 miljonus ASV dolāru par pagaidām nezināmu periodu Ņūvijam piedāvājis Lorenss Strols. Šobrīd viņa alga esot 10 miljoni gadā, raksta “La Gazzetta dello Sport”. “Aston Martin” komanda turklāt bāzējas netālu no “Red Bull”, līdz ar ko ārpus darba pienākumiem Ņūvija dzīvē nekas daudz nemainītos. Pieredzējušais un ātrais Fernando Alonso ir pagarinājis līgumu ar “Aston Martin”, bet no 2026. gada komanda sāks izmantot “Honda” dzinējus. Tāpat Strols veicis lielas finansiālās investīcijas infrastruktūrā, pērn arī atveros pilnīgi jaunu F1 rūpnīcu.

Ne pirmo reizi Ņūviju cenšas pārvilināt “Ferrari”, tomēr tad nāktos pārcelties uz Itāliju.

Savulaik “Williams” komandā deviņdesmito gadu sākumā Ņūvijs strādāja kopā ar pilotu Rikardo Patrēzi, kurš “Gazzetta dello Sport” izteicis šādu viedokli par aerodinamikas speciālista iespējamo pievienošanos “Ferrari”: “Viņš ir pirmās klases inženieris. Tur, kur viņš dodas, komanda uzvar. Ir tikai jāsaprot, vai viņš tiešām atnāks. Personīgi zinu viņu ļoti labi, jo esam draugi no “Williams” laikiem. Un zinu, ka viņš ļoti mīl savas mājas Lielbritānijā. Tāpēc neesmu drošs, vai viņš pamestu “Red Bull”, lai dotos uz “Ferrari”.”

Ņūvijam ir līgums līdz 2025. gadam, tomēr pieredzējušo speciālistu nepavisam neapmierina iekšējie skandāli, kas šosezon aizēnojuši “Red Bull” vienību. Ir versija, ka Ņūvijs varētu doties atvaļinājumā uz nākamo gadu, lai citai komandai pievienotos 2026. gadā, kad sāksies tehnisko noteikumu jaunā ēra.

Holandiešu F1 personība Franss Veršūrs programmā “F1 aan Tafel” tikmēr izteicies šādi: “Adrians “Red Bull” komandā ir tikai vārda dēļ. Ja viņi ļaus viņam doties prom, komanda vismaz ietaupīs uz algu. Pjērs Vašs patiesībā ir tas cilvēks, kurš būvē mašīnas, nevis Ņūvijs. Bet arī viņa laiks ir pagājis. Tieši tāpat kā es domāju, ka ir pagājis Luisa Hamiltona laiks.”