“Alpine” komanda un tās pilots Estebans Okons abpusēji vienojušies par sadarbības šķiršanu pēc šīs sezonas, tika oficiāli paziņots šodien.

Iepriekšējā F1 posmā Monako Okons pirmajā aplī izpildīja neapdomīgu apdzīšanas manevru pret komandas biedru Pjēru Gazlī, kā rezultātā notika sadursme. Vaininieks pats izstājās, bet Gazlī vēlāk guva desmito vietu. Pēc šī incidenta komandas vadītājs Bruno Famins solīja, ka notikušo neatstās bez sekām.

Parādījās arī runas, ka par sodu Okons varētu zaudēt iespēju startēt nākamajā F1 posmā Kanādā. Šobrīd kļuvis zināms, ka viņš piedalīsies visās atlikušajās šīs sezonas sacīkstēs.

Šī Okonam ir piektā sezona Enstonā bāzētajā komandā. 2021. gadā Ungārijā viņš tās sastāvā arī guva savu līdz šim vienīgo uzvaru karjerā, bet pērn Monako finišēja trešajā vietā, kas bija sportista kopumā trešais pjedestāls. Pirmo reizi vadošajā trijniekā pilots finišēja 2020. gada Sahiras GP.

Karjeru F1 čempionātā francūzis uzsāka 2016. gadā “Manor” sastāvā, bet pēc tam divas sezonas pavadīja “Force India” vienībā, pirms 2020. gadā pievienojās “Renault”, kas pēc tam tika pārsaukta par “Alpine”.

“Kā pilnas slodzes pilots esmu šeit piecus gadus, bet mana profesionālā karjerā sākās Enstonā, kad vēl biju pusaudzis, tāpēc šī man vienmēr būs īpaša vieta,” saka Okons. “Kopā esam piedzīvojuši lieliskus brīžus, tāpat arī grūtus momentus. Pavisam noteikti esmu pateicīgs visiem komandā par šīm atmiņām. Drīz paziņošu savus nākotnes plānus, bet tagad mana uzmanība tiks veltīta, lai atlikušajā sezonas daļā parādītu sekmīgu sniegumu trasē.”

Zināms, ka interesi par Okonu izrādījušas tādas komandas kā “Haas”, “Williams” un “Kick Sauber”, kas 2026. gadā kļūs par “Audi” rūpnīcas vienību.