Izmantojot veiksmīgu stratēģiju, par “IndyCar” sezonas sestā posma uzvarētāju Detroitas ielu trasē kļuvis “Chip Ganassi Racing” komandas pilots Skots Diksons. Tā kā līdzšinējais sezonas līderis Alekss Palou šoreiz palika tālu aizmugurē, tagad Diksons pārņēmis pirmo pozīciju kopvērtējumā.

Sacensības izvērsās sadursmēm bagātas – kopumā astoņas reizes visā trasē tika izkārti dzeltenie karogi, kopumā 47 apļu garumā. Lielākās vai mazākās sadursmēs un incidentos bija iesaistīti faktiski visi piloti.

Kad bija nobraukta nedaudz vairāk kā trešdaļa no veicamajiem 100 apļiem, sākās lietus. Trase bija mitra un daļa pilotu izvēlējās uzmontēt slapjā laikā riepas. Tas visai pamatīgi sajauca kārtis braucēju izkārtojumā. Drīz vien asfalts sāka žūt.

Diksons startēja no piektās pozīcijas un pēc veiktas pusdistances ziņoja komandai, ka varētu aizbraukt līdz finišam bez papildus degvielas uzpildes, ja pitstops tiktu veikts drīzumā. Rezultātā viņam vēlāk izdevās kļūt par līderi, bet pēdējos apļos noturēties priekšā Markusam Ēriksonam. “Andretti Global” pilotam šis ir augstākais rezultāts kopš pievienošanās komandai pirms šīs sezonas. Ēriksonam padevās labs veikums pēc pēdējā boksu apmeklējuma, no ceturtās vietas paceļoties uz otro.

Sacensību vidū kvalifikācijas uzvarētājs un sākotnējais līderis Koltons Herta nesekmīgi uzbruka tā brīža čempionāta līderim Palou, bet nespēja sabremzēties. Herta rezultātā pazaudēja apli un finišēja deviņpadsmitais, bet Palou ierindojās 16. vietā, zaudējot vadību kopvērtējumā.

“Indy 500” uzvarētājs Džozefs Ņūgārdens saskārās ar degvielas uzpildes problēmām, saņēma sodu par bīstamu manevru boksu teritorijā, tāpat izslīdēja trešajā līkumā, vēlāk kļūdoties arī ceturtajā līkumā un aizskarot sienu. Beigās tikai 26. rezultāts.

Diksons uzvarēja ar mazāk kā sekundes pārsvaru pār Ēriksonu, bet pirmo pjedestālu karjerā, gūstot trešo vietu, izcīnīja Markuss Ārmstrongs no “Chip Ganassi Racing”. Pirmo piecinieku noslēdza Kails Kirkvuds un Aleksandrs Rosi, bet, par spīti vairākiem incidentiem, līdz sestajai vietai spēja aizcīnīties Vils Pauvers.

“Chevrolet Detroit Grand Prix” rezultāti:

Kopvērtējums pēc 6. posma: