F1 čempionvienība “Red Bull” šodien oficiāli paziņoja par līguma pagarināšanu ar meksikāņu pilotu Serhio Peresu, kliedējot visas baumas par braucēja iespējamo nomaiņu.

Peress “Red Bull” sastāvam pievienojās 2021. gadā un kopš tā laika praktiski nevainojami pildījis otrā pilota lomu aiz Maksa Verstapena. Ar viņa palīdzību komandai izdevās uzvarēt Konstruktoru kausā iepriekšējās divas sezonas.

Savā pirmajā sezonā komandas rindās Peress ieņēma ceturto vietu pilotu ieskaitē, nākamajā gadā jau bija trešais, bet pērn kļuva par vicečempionu. Kopā ar austriešu vienību sportists guvis piecas no savām sešām F1 karjeras uzvarām.

Šī sezona 34 gadus vecajam Peresam nav iesākusies tik sekmīgi kā varētu gribēt. Četros no aizvadītajiem astoņiem posmiem viņš iekarojis pjedestālu, taču vēl ne reizi nav spējis uzvarēt, kamēr kopvērtējumā atrodas tikai piektajā vietā. Iepriekšējā posmā Monako arī tika piedzīvota smaga avārija drīz pēc starta, kad Peress nesadalīja trasi ar “Haas” pārstāvi Kevinu Magnusenu.

Neskatoties uz to, Peress ir ticis pie jauna līguma uz nākamajiem diviem gadiem. Tas nozīmē, ka “Red Bull” rindās viņu redzēsim arī 2026. gadā, kad spēkā būs stājušies jaunie tehniskie noteikumi. Atgādinām, ka Verstapenam kontrakts noslēgts līdz pat 2028. gadam.