Džordžs Rasels un Makss Verstapens Kanādas F1 posma kvalifikācijā aizvadītajā naktī sasniedza identiskus rezultātus, bet tiesības startēt no pirmās starta vietas ieguva “Mercedes” pilots. “Ferrari” pārstāvji neiekļuva pēdējā kārtā, kamēr Serhio Peresam atkal neizdevās pārvarēt pat pirmo kvalifikācijas daļu.

Rasels jau pirmajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 1:12.000, ko pēc tam otrajā mēģinājumā ar svaigām riepām izdevās atkārtot Verstapenam. Čempions bija ātrāks pirmajā sektorā, bet otrajā zaudēja sāncensim, beigās apli nobraucot precīzi 1 minūtē un 12 sekundēs. Tā kā “Red Bull” pilots identisko apļa laiku sasniedza pēc tam, viņam nāksies startēt no otrās vietas.

Pēc pirmajiem mēģinājumiem otrajā vietā atradās Luiss Hamiltons, tomēr Rasels bija par nepilnām 0.3 sekundēm ātrāks. Arī septiņkārtējam F1 čempionam savu laiku pēc tam uzlabot neizdevās, kamēr konkurenti kļuva ātrāki, līdz ar to atbīdot viņu uz septīto pozīciju.

Otro starta rindu sev izkārtoja “McLaren” piloti. Lando Noriss bija tikai 0.021 sekundi lēnāks par Raselu un Verstapenu, kamēr Oskars Piastri līderiem zaudēja nedaudz virs 0.1 sekundes.

Daudz kritizēts par sniegumu šajā sezonā, augsto piekto starta vietu pamanījās sasniegt RB vienības braucējs Daniels Rikjardo, bet sestais ātrākais bija Fernando Alonso. Pirms tam jau treniņbraucienos “Aston Martin” pilots demonstrēja, ka spēj būt viens no ātrākajiem.

Pārsteidzošā kārtā trešajā kārtā neizdevās iekļūt “Ferrari” braucējiem, kuri palika 11. un 12. pozīcijā. Karloss Saincs sūdzējās, ka mašīnai nav saķeres, bet Monako GP uzvarētājs Šarls Leklērs pēdējo lidojošo apli neveica līdz galam, jo saprata, ka ir lēnāks nekā pirms tam.

Jau otro posmu pēc kārtas pirmo kārtu neizdevās pārvarēt Serhio Peresam. “Red Bull” pilots, tikko ticis pie jauna līguma ar komandu uz vēl diviem gadiem, palika 16. pozīcijā, kad savu rezultātu uzlaboja Alekss Albons.

Sacensību sākums svētdienas vakarā plkst. 21:00 pēc Latvijas laika.

Kanādas GP kvalifikācija: