“Red Bull” konsultants Helmuts Marko skaidro, ka Serhio Peresa snieguma pasliktināšanās pēdējā laikā saistīta nevis ar mašīnas veiktspēju, bet gan paša piloti psiholoģiskām problēmām. Kanādā jau otro posmu pēc kārtas Peress nespēja pārvarēt pirmo kvalifikācijas kārtu, bet sacensības beidza ar avāriju.

Arī pagājušajā gadā ap sezonas vidu bija vērojama Peresa rezultātu pasliktināšanās tieši kvalifikācijās. Marko uzsver, ka Makss Verstapens ar tādu pašu auto aizvien turpina cīnīties par uzvarām, līdz ar to izslēdzot, ka pie komandas biedra nedienām varētu būt vainojama mašīna. Tāpat novērojams, ka meksikāņu pilota sniegums kļūst vājāks mainīgos laikapstākļos.

“Kā varat redzēt pēc Maksa, mašīna nav pie vainas,” atzīst Marko. “Domāju, ka tas vairāk ir psiholoģiskais aspekts. Bija spraiga cīņa un, kad apstākļi mainās, viņam kļūst daudz grūtāk. Bet sāpīgākais ir tas, ka šī ir jau trešā reize, kad viņš netiek trešajā kvalifikācijas kārtā.”

Pēc ļoti neveiksmīgā Monako posma “Red Bull” komanda pagarināja līgumu ar Peresu uz vēl diviem gadiem, tomēr tas sportistu uz sacensību nedēļas nogali Kanādā iedvesmot nespēja.

“Čeko šī bija briesmīga nedēļas nogale un vēl arī tika radīti bojājumi mašīnai,” atzina komandas boss Kristians Horners. “Uz nākamo posmu Barselonā viņam jāierodas spēcīgākam. Vismaz “Ferrari” komanda šokēja un neizcīnīja punktus, kas mums šo un to atviegloja, taču punktus ir jāgūst abām mašīnām. Šo pārdzīvosim, bet no nākamajām sacensībām Čeko ir jābūt atpakaļ tajā formā, kādā viņš bija sezonas sākumā.”

Horners uzskata, ka Peress atkal spēs parādīt savu labāko veikumu: “Mēs ik pa laikam redzam, ka tad, kad šķiet, ka Čeko ir sagrauts, viņš atgūstas. Viņam kā sacīkšu braucējam ir grūts raksturs, un tas viņam nodara pāri vairāk nekā citiem. Bet viņam pietiks apņēmības atgriezties un parādīt visiem to savu formu, kāda, mēs visi zinām, viņam ir. Pirmajos četros posmos šogad viņš to jau parādīja.”

Komentējot avāriju Kanādas GP, pats Peress atzina, ka žūstošajā trasē vienkārši pieļāvis kļūdu. Šobrīd viņš kopvērtējumā atkritis uz piekto vietu, bet “Red Bull” vienība saglabā vadību Konstruktoru kausā.

“Tā bija mana vaina,” saka pilots. “Es uzbraucu slapjam asfaltam sestā līkuma ieejā un tobrīd apturēt mašīnu vairs nebija iespējams. Tur bija pilnībā slapjš. Nospiedu bremzes un vairs nevarēju apstāties. Neveiksmīga situācija.”