Tomass Štolcermanis (“Prema Racing”) aizvadījis Itālijas F4 čempionāta trešā posma pirmo sacīksti. Tā izvērsās sadursmēm bagāta, trīs reizes trasē dodoties drošības mašīnai, bet finišs tika sasniegts plīvojot sarkanajiem karogiem.

Štolcermanis startēja no 11. vietas, bet pirmajā aplī pāris pozīcijas zaudēja. Drīz vien spraigajā cīņā Tomass līkumā izbrauca no trases grants joslā, kas viņu atmeta uz 18. vietu.

Pirmajā gadījumā drošības auto trasē devās pēc tam, kad sadursmi ar Štolcermani piedzīvoja Enco Jei. Latviešu pilota mašīna nebija cietusi. Boksos tikmēr ar bojātiem spēkratiem devās “Prema Racing” komandas braucēji Dions Govda un Alekss Pauvels, kas ļāva Štolcermanim vēl vairāk pacelties uz augšu.

Sacensībām atsākoties, Tomass atradās jau 12. pozīcijā, bet, kad kļūdu pieļāva un ārpus trases izbrauca komandas biedrs Kīns Nakamura-Berta, bija jau vienpadsmitais. Aizmugurē notika vēl viena sadursme, viens no pilotiem arī ietriecās barjerās, pēc kā drošības auto trasē izbrauca otro reizi.

Pēc zaļo karogu izkāršanas arī šoreiz cīņas neturpinājās ilgi, jo notika vēl vairāku mašīnu sadursme. Vienā līkumā izstājās pieci braucēji, bet drošības auto trasē devās jau trešo reizi.

Līdz laika atskaites beigām bija atlikušas vairāk kā divas minūtes, kad tika izkārti sarkanie karogi un sacensības tā arī noslēdzās. Štolcermanis tobrīd bija jau devītais, bet, kad sodu saņēma viens no priekšā esošajiem konkurentiem, latviešu sportists guva astoto vietu. Debitantu ieskaitē mūsu pilotam pirmā vieta.

Par uzvarētāju kļuva Fredijs Sleiters (“Prema Racing”), kuram padevās lielisks starts un no otrās vietas jau pašā sākumā izdevās pacelties uz pirmo, apdzenot pole position ieguvēju Džeku Bītonu (“US Racing”). Šādā secībā viņi ierindojās arī finišā. Trešais bija Hiju Jamakoši (“Van Amersfoort Racing”).

Svētdien jāaizvada vēl divas F4 sacīkstes. To starts plkst. 10:00 un 15:25 pēc Latvijas laika.

1. brauciens:

Nedēļas nogales rezultāti >>