Pēc trakas nedēļas nogales Azerbaidžānā, F1 saimei bija mazliet laika ievilkt elpu pirms došanās uz vienu no neparastākajiem posmiem čempionātā. Singapūras GP izgaismojas apkārtējā tumsā, ļaujot sacensības no Dienvidāzijas vērot Eiropas posmiem ierastajos laikos.

Trase: Kā jau klasiskā ielu trasē, liela daļa pagriezienu ir 90 grādu leņķī. No formulām tiek pieprasīts maksimāls piespiedējspēks, tādēļ aizmugurējie antispārni ievērojami atšķirsies no tiem, ko redzējām Moncā un Baku. Lai gan trase pirms dažiem gadiem piedzīvoja pārmaiņas, palielinot ātrumus, tomēr apdzīšanu veikšana joprojām ir ļoti izaicinoša.

Lielu lomu spēlēs kvalifikācija un taktika. Tomēr tikt pie viena ieskaites apļa ir sarežģītāk kā izklausas, jo ikdienā šeit sacensības nenotiek, līdz ar to trases attīstība ir tik strauja, ka faktiski viss var izšķirties pēdējā mēģinājumā. Centienos radīt dažādību pitstopu taktikā atļautais ātrums boksu celiņā šonedēļ pacelts no 60 līdz 80 kilometriem stundā.

Riepas: Ņemot vērā sarežģītās apdzīšanas iespējas un augsto termālo nodilumu, pirmais sacīkšu nogrieznis bieži netiek aizvadīts maksimāli ātri. Līderi kontrolē tempu, lai sataupītu tās pietiekami viena pitstopa stratēģijai. Sacīkstēs C5 sastāva riepas (8 komplekti uz nedēļas nogali) ir teju nelietojamas, tādēļ braucēji iztiks ar C3 (divi komplekti) un C4 (trīs komplekti). Asās bremzēšanas zonas nepalīdz saglabāt riepas ilgstoši. Vislielākais pārkaršanas risks gaidāms aizmugurējai labajai riepai.

Grafiks: Pirelli

Laiks: Ceturtdien Singapūrā lija lietus un pastāv varbūtība, ka nokrišņi iejauksies arī nedēļas nogalē, tomēr varbūtība ir diezgan zema, it īpaši uz sestdienu un svētdienu. Lielāko izaicinājumu braucējiem Singapūrā sagādā karstais un mitrais gaiss. šī ir fiziski prasīgākā trase kalendārā. Šonedēļ visās sesijās temperatūra turēsies 30 grādu robežās un pirmoreiz FIA izziņojuši karstuma brīdinājumu, tādēļ braucējiem par obligātu prasību kļūs atvēsinošas vestes valkāšana.

Grafiks: Lai gan pašas sacīkstes risinās pie mākslīgā apgaismojuma, pirmie un trešie treniņi (piektdien un sestdien pl. 12:30) vēl notiks dienasgaismā. Tikmēr galvenie notikumi gandrīz kā Eiropas posmiem – kvalifikācija sestdien pl. 16:00, bet sacīkstes svētdien stundu agrāk. F2 un F3 braucēji Singapūrā nesacenšas.

Grafiks: F1 Līdzjutēju klubs

Pērn: Kvalifikācijā Saincs piedzīvoja avāriju, bet Piastri un Leklērs nespēja iekļauties trases robežās, tādēļ viņu apļi tika anulēti. “McLaren” te jutās lieliski – Noriss pārliecinoši dominēja, lai gan 29. aplī aizskāra drošības barjeru. Viens mirklis Singapūras GP gandrīz pārvērta triumfu apkaunojošā avārijā. Tikmēr Piastri spēja aizcīnīties līdz trešajai vietai, finišējot aiz Verstapena. Šī izrādījās pēdējā F1 sacīkste Daniela Rikjardo karjerā.

Top 3 intrigas:

  • Vai Verstapens var nolikt “McLaren” uz lāpstiņām arī sev neparocīgā trasē? Ievērojami atšķirīga trase no iepriekšējām divām sniegs nopietnas atbildes. Šo pat var saukt par svarīgāko posmu sezonas atlikušajā daļā, lai saprastu, vai Verstapens, kurš Singapūrā nekad nav uzvarējis, spēs sadeldēt 69 punktu deficītu un noķert “McLaren” vadošo braucēju. Francūzis Lorēns Mekīss norāda, ka šis nebūs Ungārijas atkārtojums, kur “Red Bull” smagi izgāzās. “Red Bull” vadītājs parasti ar bravūrīgām frāzēm nemētājas, tādēļ, acīmredzot, optimismam ir pamats. Totalizatori Verstapena izredzes uzvarēt vērtē aptuveni tikpat reāli kā Norisa vai Piastri.
  • Kā attīstīsies cīņa par otro vietu konstruktoru kausā? Ja vismaz viens “McLaren” braucējs tiks uz pjedestāla, konstruktoru kauss tiks matemātiski nodrošināts. Tā ir formalitāte. Otrā vieta gan nav… Šobrīd “Mercedes”, “Ferrari” un “Red Bull” iekļaujas 18 punktu robežās. Visām ir savi kāpumi un kritumi, tādēļ lielu lomu spēlēs abu braucēju pienesums. Cunodas tendence ir pozitīva, Antonelli negatīva, bet Hamiltonam nāksies uz mirkli aizmirst par sērām privātajā dzīvē.
  • Kura otrā ešalona komanda iemirdzēsies šoreiz? Septiņu dažādu komandu pārstāvji ir kāpuši uz goda pjedestāla šosezon. Pēc neveiksmēm sezonas vidusdaļā izskatās, ka “Williams” tomēr izdosies saglabāt piekto vietu komandu ieskaitē, tomēr katrs posms ir pārsteigumu pilns. Samērā līdzīgā trasē Ungārijā iemirdzējās “Aston Martin”, Hadžārs ir viens no tikai trim braucējiem, kas guvis punktus visos posmos pēc vasaras pārtraukuma, arvien biežāk Bortoleto ir ātrākais savā komandā. Mazās nianses spēlēs lielu lomu!

Padoka pļāpas: Vai karalis atgriezīsies? Pagājuši tikai daži posmi kopš “Red Bull” vadītāja amatā vairs nav redzams Kristians Horners, tomēr spekulācijas par viņa nākotni turpina pieaugt. Šobrīd par reālāko pieturpunktu uzskatāma “Aston Martin” komanda, kas pēdējos gados piesaistījusi vairākus augsta līmeņa speciālistus no “Red Bull”, turklāt tās vadītājs Endijs Kauels pārsteidzoši atturīgi komentējis šīs baumas. Ja tās netiek kategoriski noraidītas, tātad nav dūmi bez uguns…

Grafiks: F1 Līdzjutēju klubs

Kopā skatīšanās: F1 Līdzjutēju klubs svētdien aicina katru skatītāju doties uz O’Learys sporta bāru tirdzniecības centrā “Akropole Rīga”, lai vienoti izjustu visus piedzīvojumus un pārdzīvojumus, ko sniedz katrs mirklis Singapūras GP. Protams, neiztiks arī bez konkursiem un balvām!

Ārpus F1: Singapūrā ir ļoti strikti likumi, lai saglabātu pilsētu tīru. Ar likumu aizliegtas košļājamās gumijas. Tāpat nedrīkst barot baložus vai nospļauties, citādi nāksies šķirties no vairākiem simtiem EUR. Sods var tikt piemērots arī atstājot tualetes podu neaizskalotu, ēšanu sabiedriskajā transportā un alkohola dzeršanu publiskās vietās (tostarp bāros) pēc 22:30 vakarā.