Pēc tam, kad FIA aizsāka savu “Formula E” jeb elektro mobīļu sacīkšu sēriju programmu, parādījušies vairāki projekti šajā virzienā un pēdējais no tiem nācis no “Fondtech” kompānijas puses.

“Fontech” dibinātājs ir pazīstamais franču aerodinamikas speciālists Žans Klods Migo, kurš savulaik strādāja “Tyrell”, “Renault” un par kuru jau nesen rakstīju izplūdes gāzu un difuzora mijiedarbības sakarā.

Migo, kurš Itālijā vada aerodinamiskā tuneļa (kurā strādā arī “Lotus” F1 komanda) darbību, ir ķēries pie “Formula E” projekta un uzskata, ka šīm sacīkstēm būtu jābūt 20 minūšu gariem sprinta braucieniem. Baterijas svars būtu ierobežots līdz 300 kg, bet visas mašīnas minimālais svars līdz 750 kg. Maksimālā elektro dzinēja jauda sasniegtu 200kW, kas nodrošinātu paātrinājumu līdz 10 km/h 3,2 sekundēs ar maksimālo ātrumu 260 km/h. Šādu sniegumu formulas gan varētu uzturēt tikai 50 km garumā.

Nevar nepieminēt, ka elektro sacīkšu jomā ir ļoti liels atbalsts un iniciatīva no Eiropas Savienības puses un arī no FIA un īpaši prezidenta Žana Toda puses, kas ir spilgtā pretstatā ar Bernija Eklstona vēso attieksmi pret ‘zaļo tehnoloģiju’ projektiem.

“Bija nedaudz pārsteidzoši, ka 300 kg litija jonu baterijas, spēj uzglabāt tikai tādu enerģijas apjomu, kas vienlīdzīgs 4 litriem fosīlai degvielai,” sfēras agrīno stadiju definēja pats Migo. “Lai gan elektro dzinējs ir krietni efektīgāks par iekšdedzes motoriem, pagaidām nodrošinātais elerģijas apjoms nav pietiekams un tāpēc “Fondtech” meklē jaunus un inovatīvus ceļus kā mainīt šo spēku attiecību.”

Jāpiebilst, ka arī tāda kompānija kā “Toyota” ir nopietni iesaistījusies sacīkšu elektro mobīļu projektos un nesen uzlaboja elektro auto apļa rekordu ‘Nordschliefe’. Turklāt “Toyota” ir nopietni plāni arī attiecībā uz “Formula E”.

Fondtech E-11 modelis:

1 KOMENTĀRS

  1. lai arī es ar abam rokām un kājām PAR elektromobīļiem, šobrīd šis orandžais brīnums vēl ir tālu no pilnības. Tomēr, atcerēsimies, ka 19gs beigās, kad parādījās pirmie automobīļi, daudzi par tiem smējās, jo tie bija lēnāki un mazjaudīgāki par zirgu pajūgiem. Domāju, ka šobrīd savā veidā vēsture atkārtojas.
    vis plūst un mainās….