Situācija ap Adriana Zutila un Kimi Raikonena oficiāli neapstiprināto vizīti “Williams” komandā neliek mieru daudziem līdzjutējiem.

Ja par Raikonena plāniem un garstāvokli objektīvi spekulēt nav reāli, tad Adriana Zutila situācija varētu būt krietni vienkāršāk izprotama. Viņam nebija ko darīt Grūvas fabrikā, ja vien nav kāda interese tur iesniegt darba grāmatiņu.

Zutila menedžera Manfrēda Cimermana komentāri par to, ka viņi šobrīd nerunā ar citām komandām, izņemot “Force India”, ir muļķības, ja vien Cimermana kungs nav ārkārtīgi tuvredzīgs. Saliekot kopā Polu di Restu, Niko Hilkenbergu un Adrianu Zutilu tieši pēdējais “Force India” var justies kā liekais.

Pols di Resta bauda “Mercedes” aizmuguri un “Force India” (saņem “Mercedes” dzinēju atlaidi) viņam ir kā sagatavošanas klase pirms pārejas uz “Mercedes”, kur agri vai vēlu atbrīvosies Mihaela Šūmahera vieta.

Niko Hilkenbergs šogad ir testu-rezerves pilots, tomēr grūti iedomāties, ka viņš vai viņa menedžeris (tolaik, kad šis līgums tika parakstīts) Villijs Vēbers būtu piekrituši vienoties, ja vien nespīdētu pamatsastāva pilota vieta jau 2012.gadā. Turklāt snieguma ziņā Hilkenbergs varētu būt ieguvums, salīdzinājumā ar Zutilu.

Līdz ar to Zutila vienīgais trumpis ir “Medion” kompānija, kas ienes konkrētu naudas summu “Force India” komandā. Kā apgalvo ļoti zinošais F1 eksperts Džo Savārds, tad Zutilam turklāt stiprā puse nav mašīnas attīstība. Tad jāprasa, kas ir viņa stirpā puse? Bez labā āķa, ar kuru viņš bārā Ķīnā izrētoja Ēriku Luksu no “GenII Capital”. Runājot par šo kautiņu gan jāsaka, ka šeit ir sacelta vētra tējkarotē. Un neba jau Zutils bez provokācijas pats gāja klāt un sāka klapēt vecāku kungu.

Jebkurā gadījumā Zulita pozīcijas “Force India” ir šaubīgas un viņa vizīte “Williams” ir ļoti loģiska. Tas vai viņš tur turpinās karjeru ir pavisam cits jautātums, bet vizītes mērķis ir nepārprotams.

1 KOMENTĀRS

  1. kaimiņš:
    Par cik Willjams ziņoja ka grib paplašinat sadarbības partnerus savā biznesā,Kimis apsver iespēju piedalīties Willjams biznes projektos ar savu naudu.Nafig viņam īpašumi kaut kur salās.Labāk nopēk akcijas no Willjams.

  2. Njā, Zutila aiziešana no Force India ir tikai laika jautājums. Toreiz FI paņēma di Restu, jo gaidīja, ka Zutils aizies uz Renault, bet rezultātā viņš nekur neaizgāja un nācās atlaist Liuci. Tā ka pašam un sašam tas nāks tikai par labu, ja viņš pāries uz Williams. Tai komandai arī svaigus spēkus vajag.