Kad “Red Bull Racing” pilots Sebastians Fetels jau faktiski ir godājams par divkārtēju F1 pasaules čempionu un viņa dominante šogad ir vēl lielāka kā pērn, ir tomēr daži rekordi, ko vācietis vēl nav pāspējis pārspēt. Taču to vēl iespējams izdarīt.

Visvairāk uzvaras sezonā

Šis rekords pieder Mihaelam Šūmaheram, kurš 2004. gadā uzvarēja 13 posmos. Kad līdz šīs sezonas izskaņai atlikušas piecas sacīkstes, Fetels uzvarējis deviņās. Tātad, jāuzvar vismaz četros no pieciem nākamajiem posmiem, lai atkārtotu Šūmahera rekordu. Uzdevums ir grūts, taču ne neiespējams.

Visvairāk pirmās starta vietas vienā sezonā

Šeit rekordists ar 14 uzvarām 1992. gadā ir Naidžels Mansels. Ko savā karjeras zenītā nepaveica Šūmahers, vēl var pagūt izdarīt Fetels – šobrīd jaunajam vācietim kabatā 11 pirmās starta vietas šogad. Lai atkārtotu rekordu, jāuzvar trīs kvalifikācijās no piecām un Fetelam tas ir pa spēkam.

Visvairāk pjedestāli sezonā

Šis nu ir tas rekords, ko Fetelam vajadzētu pārspēt noteikti, jo tikai reizi aizvadītās sezonas laikā viņam nav izdevies iekļūt trijniekā. Rekordists ar 17 pjedestāliem 2002. gadā atkal ir Šūmahers, bet Fetelam šobrīd 14 pjedestāli, tātad pietrūkst vēl trīs.

Visvairāk kilometri vadībā

2004. gadā Šūmahers vadībā pavadīja 3355 km. Fetels šogad pirmajā pozīcijā nobraucis jau 2977 km, bet līdz finišam pēdējā posmā jāveic vēl 1535. Maz ticams, ka šis rekords nekritīs.

Jaunākais divkārtējais F1 čempions

Fernando Alonso 2006. gadā laboja rekodu, kļūdams par visu laiku jaunāko divkārtējo F1 čempionu. Toreiz viņam bija 25 gadi un 85 dienas. Fetels šo svētdien Japānas “Grand Prix” būs 24 gadus un 98 dienas vecs. Lai kad arī netiktu izcīnīts tituls, šis rekords Fetelam jau praktiski kabatā.

1 KOMENTĀRS

  1. Manuprāt, precīzāk būtu ja visvairāk uzvaras sezonā aprēķinātu % no visām sezonas gonkām, jo sezonā ir dažāds skaits posmu. Salīdzinājumam 2004.gadā bija 18 gonkas, šogad-19 gonkas. Piemēram, Šūmim 13/18= 72% uzvarētas sacensības sezonā, bet ja Fetels uzvar 13/19 = 68% uzvarētas gonkas. Respektīvi, Fetelam bija lielākas iespējas iegūt 13 uzvaras sezonā, kā Šūmim un nav liekama “=” starp sasniegumiem. Principā attiecināms uz visiem augstāk minētajiem rekordiem.