Uz nākamo WRC sezonu notiks būtiskas izmaiņas vadošo komandu sastāvos. Sebastians Ožjē pievienosies “Ford” vienībai, bet viņa vietu “Citroen” komandā ieņemšot Miko Hirvonens, šodien raksta britu žurnāls “Autosport”.

Lai gan Sebastians Ožjērs par mašīnas ātrumu sūdzēties nevar, par ko liecina piecas šogad izcīnītās uzvaras, un divus posmus pirms sezonas beigām viņš ir tikai trīs punktus aiz kopvērtējuma līdera Sebastiana Lēba, vēlmei mainīt komandu ir savi iemesli. Pēdējā laikā arvien vairāk izskanējusi informācija, ka “Citroen” jebkurā gadījumā vairāk atbalsta savu otru pilotu Lēbu, ap kuru jau sākotnēji tika veidota komanda, taču Ožjē nevēlas palikt ēnā.

Miko Hirvonens jau daudzus gadus brauc “Ford” sastāvā un šobrīd viņam tieši tik pat punkti cik Lēbam, taču pagaidām ne pie viena titula soms nav ticis. Hirvonena līgums beigsies šogad un viņš jau atklāti atzinis, ka runā ar citām komandām, lai gan labprāt turpinātu braukt “Ford”. Savukārt Ožjē, kurš agrāk slavēja “Citroen”, tagad savos komentāros ir izvairīgs un nedz apstirina, nedz arī noliedz, ka nākošgad varētu nomainīt komandu.

Tomēr, atsaucoties uz anonīmiem avotiem abās rūpnīcu komandās, britu “Autosport” raksta, ka piloti 2012. gadā samainīsies vietām. Turklāt, jāatceras, ka jau pirms šīs sezonas “Ford” ļoti vēlējās iegūt Ožjēru savā īpašumā. Pagaidām gan vēl “Ford” nav apstiprinājuši, ka vispār turpinās dalību WRC čempionātā, taču “Autosport” raksta, ka jau šomēnes tas tiks izdarīts un uzticība zvērēta vismaz uz nākamajiem trim gadiem.

Tikmēr krievu braucējs Jevgēņijs Novikovs, kurš gan nepārstāv kādu no rūpnīcām un brauc par savu sponsoru naudu, arī gatavojas nomainīt mašīnu. Ja iepriekšējos posmos viņš brauca ar “Ford Fiesta RS WRC”, tad nākamajā rallijā, kas notiks Spānijā, pilots iemēģinās “Citroen DS3 WRC”. Sponsori vēlas, lai pirms 2012. gada pasaules čempionāta Novikovs izmēģinātu abus spēkratus, galu galā izvēloties labāko no tiem.