Japānas GP tiesneši ir atzinuši, ka lēmums nesodīt Luisu Hamiltonu vai Felipi Masu pēc abu sadursmes sacīkstes laikā pieņemts, jo brazīlietis “mēģināja veikt apdzīšanas manevru pa kreiso pusi pirms labējā pagrieziena”.

Pēc Masas un Hamiltona incidentiem iepriekšējā posmā Singapūrā, abi atkal satikās sacīkstē Suzukā un cīņā par ceturto vietu 22.aplī piedzīvoja sadursmi, kuras rezultātā trasē palika oglekļa šķiedras atlūzas no aerodinamikas detaļām.

Abi piloti spēja sacīksti turpināt un lai gan tiesneši, kuru sastāvā bija arī F1 bijušais čempions Alans Džounss, izmeklēja incidentu, tika nolemts nevienu nesodīt.

Kamēr Hamiltons apgalvoja, ka nav redzējis Masu iebraucam sev blakus, “Ferrari” pilots bija citās domās: “Es biju daudz ātrāks, tāpēc tajā līkumā iebraucu kreisajā pusē un bremzēju tur. Es paliku uz savas līnijas, kamēr viņš pavirzījās uz manu pusi un uztriecās manai mašīnai.”

Tiesnešu ziņojums FIA mājas lapā skaidro viņu lēmumu nesodīt nevienu no pilotiem: “Ņemot vērā video materiālus un salīdzinot pilota ar mašīnu Nr.3 (Luiss Hamiltons) trajektoriju 16.līkumā ar iepriekšējā aplī izvēlēto līniju, kā arī ņemot vērā, ka Felipe Massa veica apdzīšanu pa kreiso pusi labējā pagriezienā, nolemts nepiešķirt sodu nevienam no incidentā iesaistītajiem pilotiem.”