“McLaren” boss Martins Vitmāršs uzskata, ka Formulā 1 būtu jāsāk domāt par tehniskajām izmaiņām attiecībā uz aizmugures skata spoguļiem pēc tam, kad Suzukā notika kārtējā sadursme, kurā bija iesaistīti Luiss Hamiltons un Felipe Masa.

Hamiltons pēc sacīkstes paziņoja, ka nav redzējis Masu sev aiz muguras. Ļoti līdzīga situācija izvērtās arī Spa, kur Hamiltons neredzēja Kamui Kobajaši manevru pa ārmalu. Vēl iepriekš Kanādā starta finiša taisnē Džensons Batons nepamanīja, ka viņam blakus mēģina iebraukt komandas biedrs Luiss Hamiltons.

“Salīdzinot ar spoguļiem, kas bija pirms 20 gadiem, tad mūsdienās tie ir lielāki, taču no vibrācijas novēršanas viedokļa mēs neesam darījuši pietiekami daudz,” paziņoja Vitmāršs. “Braucot taisnēs, piloti vibrācijas dēļ spoguļos bieži redz tikai krāsas pleķus.”

“Luisa gadījumā viņam tobrīd bija daudz citu rūpju,” par Hamiltona un Masas incidentu skaidroja Vitmāšs. “Viņam bija pārdurta riepa un viņš zināja, ka jātaupa mašīna. Protams, vienmēr spoguļi var būt lielāki, spoguļi var būt labāk novietoti vai piestiprināti un vienmēr pilots var censties labāk izmantot spoguļus. Tā bija neveiksmīga sagadīšanās.”

Par to, kādi spoguļi bija pirms 25 gadiem, liecina šis nelielais Gerharda Bergera incidents “Benetton” boksos:

1 KOMENTĀRS

  1. Vai tad tie spoguļi ir sfēriski? Ja nav tad taču jebkuram spogulim ir aklā zona. Visos gadījumos ar Hamiltonu lokācija bija apmēram tāda, lai blakusbraucējs būtu aklajā conā.
    Kaut gan no otras puses, būtiskasproblēmas ar blakusbraucošo neredzēšanu ir tikai Hamiltonam un tad varbūt šim var speciāli pakausī ieimplantēt spoguļus ļai šis redz arī kas blakus notiek 😀

  2. Īstenībā jau tie piloti tāpat aptuveni zin, ka aiz muguras atrodas konkurents un aptuveni ko viņš var izdarīt. Tjipa, ja viņš nav iekšpusē, tad ir aiz muguras vai ārpusē. Otrkārt, ja tas aizmugurē braucošais pēkšņi lec no vienas puses uz otru, tāpat diez vai paliks laiks izsekot, kur šams atrodas. Līkums taču arī jāuzmana. Īsāk sakot, tā aizmugurē esošo konkurentu uzmanīšana vairāk ir intuitīvā līmenī un dominē labā griba atstāt vai neatstāt vietu un cik daudz atstāt.

  3. Jā, man jau arī liekas, ka spoguļi autosportā ir tikai tāds palīg-atribūts, ko šad tad noteiktos apstākļos var izmantot. Turklāt pie mūsdienu tehnoloģijām spoguļus var uzskatīt par totālu arhaismu.
    Bet Bergera incidents tiešām smieklīgs! 😀

  4. spoguļi ir labi, vismaz citām komandām, to pierāda Fetela starta manevrs Japānā, kad izspieda Batonu vai Šumja manevri turot Hami aiz sevis Itālijā……..ja neredzētu spoguļos tad nevarētu tā aizstāvēties