Ziņa par to, ka Niko Hilkenbergs jau ir parakstījis vienošanos ar “Force India” par kompānijas sastādīšanu Polam di Restam 2012.gadā pirmo reizi parādījās motorsport-total.com portālā un tālāk to pārtvēra visa par Formulu 1 rakstošā prese. Vēl gan jāsagaida oficiāls apstiprinājums.

Acīmredzot šāds pavērsiens “Force India” pilotu sastāvā nebūtu pārsteigums nevienam – arī Adrianam Zutilam, kura vietā iesēstos Hilkenbergs. Galu galā Zutils jau vairāk kā mēnesi iepriekš apmeklēja “Williams” bāzi un tātad bija sācis jaunas komandas meklējumus.

Jau pērn, kad Hilkenbergs ar Villija Vēbera gādību tika trešā pilota amatā “Force India” komandā, radās aizdomas, ka jaunā vācieša līgums paredz jau pēc sezonas kļūt par pamatsastāva braucēju. Šogad ‘Halks’ ir 13 posmos piedalījies piektdienas treniņos, tādejādi atsvaidzinājis savas trases zināšanas un samērījies ar abiem pamatsastāva braucējiem.

Kamēr Pols di Resta ir labākais sezonas debitants un bauda milzīgu “Mercedes” (“Force India” dzinēju partneris) atbalstu, Zutila pozīcijas ievērojami saļodzījās pēc incidenta Šanhajas naktsklubā, kur viņš iekaustīja “GenII Capital” līdzīpašnieku Ēriku Luksu, kas savukārt ir uzsācis tiesāšanos. Turklāt arī sniegums trasē šogad atliek cerēt uz ko labāku – 11.vieta kopvērtējumā un tikai 7 punkti priekšā jaunajam komandas biedram.

Nevar aizmirst, ka Zutils nev startējis nevienā citā komandā un nokļuva toreiz vēl “Midland” sastāvā jau 2006.gadā. Gadu vēlāk viņš lietus sacīkstē Fudži atnesa par “Spyker” pārdēvētai komandai pirmo punktu un tad kļuva par “Force India” vadošo braucēju. Pērn Zutils kopvērtējumā finišēja 11.vietā.

Šobrīd reālākās Adriana Zutila iespējas saistās ar “Williams” komandu un Rubensa Barikello vietu. “Williams” būs ieinteresēti vācieša pakalpojumos tikai sponsora līdzdalības gadījumā un Zutilam aiz muguras stāv “Medion” datorkompānija, lai gan paša spējas, jo sevišķi mašīnas attīstīšanas jomā, ir zem lielas jautājuma zīmes.

Tikmēr “Force India” tieši šodien ir izplatījusi video interviju ar Zulitu par to, kā viņam veicies līdzšinējā sezonas daļā. Vai tas ir veids kā komanda atvadās no vācieša?