Ne viss Formulā 1 ir atkarīgs tikai no ātruma!

Stratēģija spēlē milzīgu lomu jo īpaši pie esošajiem tehniskajiem noteikumiem, taču ļoti bieži sacīkšu laikā izšķirošie stratēģiskie lēmumi paliek nepamanīti skatītājiem, lai gan bieži tie nosaka atšķirību starp uzvaru un zaudējumu. Tas ir kā šaha spēlē, kur jāmēģina apspēlēt uzreiz vairāki pretinieki.

Niko Rosbergs “Mercedes GP Petronas” sagatavotajā video dalās ar dažiem Formula 1 stratēģiskiem noslēpumiem, kas sacīkšu laikā paliek aiz kadra.

1 KOMENTĀRS

  1. Nu, diemžēl, F1 organizatori ir izdarījuši visu iespējamo, lai sacīkšu iznākums galvenokārt tiktu noorganizēts kaut kur malā nevis trasē. Regulāri tiek aizliegti dažādi mašīnu tehnoloģiskie jaunievedumi, taču interesanti, kāpēc nekad nav dzirdēts, ka vajadzētu ierobežot milzīgo komandu iejaukšanos sacensību procesā? Knibinās tur desmitiem ar austiņām apkārušos onkuļu ap datoriem, kaut ko analizē, štuko, plāno. Vai tad tas ir normāli, ka regulāri dzirdam pa rāciju pilotam izteiktos norādījumus par riepu stāvokli vai dzinēja darbību? Piemēram, vieglatlētikā treneri sacensību laikā vispār ir nosēdināti tribīnēs un skrējēji neizmanto radio austiņas, lai dzirdētu tekstu: “davai, pieliec soli, līderis sāk pagurt, bet tavs sirdsdarbības ritms un elpošana vēl nepārsniedz limitu…” 😀

    • Es jau arī skatos tās Volgas Biķerniekos. Un motokrosu Ķegumā. Un gūstu nesalīdzināmi vairāk pozitīvu emociju nekā no F1. 🙂
      Runa jau nav par rācijām – tas uz kopējā fona ir sens un primitīvs tehnoloģiju risinājums. Runa ir par to, ka cilvēku, tehnikas un finanšu resursu jomā F1 komandas dalība GP izcīņā līdzinās kosmiskajai misijai. Pilots praktiski vairs nav nekas – parasts komandas darbinieks, kurš stūrē baranku un pienes informāciju inženieriem tālākai apstrādei.