Jau šajā nedēļas nogalē gaidāmais Indijas GP posms būs nopietnākais izaicinājums “Pirelli” riepu ražotājiem, jo kompānija nav nekāda priekšstata par to, kā jaunā trase izturēsies pret riepām.

“F1LV

Tieši tāpēc “Pirelli” jau iepriekš paziņoja, ka uz Indiju vedīs mīkstās un cietās riepas, kur cietākais sastāvs kalpos kā ‘drošības tīkls’ gadījumā, ja trase izrādās ļoti prasīga pret riepu gumiju.

Savukārt mīkstākais sastāvs būšot vismaz par divām sekundēm aplī ātrāks un tātad tā būs pamata izvēle komandām uz sacīksti. Līdz ar to no stratēģijas viedokļa varam sagaidīt kaut ko līdzīgu Vācijas GP izcīņai, kad piloti cietāko sastāvu izmantoja sacīkstes pašā izskaņā uz pāris vai tikai vienu apli.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgas testu iespējas jaunajā trasē, piektdienas treniņos “Pirelli” nodrošinās vienu papildus mīksto riepu komplektu.

“Trases seguma tekstūra ir ļoti gluda, iespējams gludākā visā F1 kalendārā,” skaidroja indietis Karuns Čandoks, kurš acīmredzot šobrīd jauno trasi pazīst vislabāk. “Tas ir liels ieguvums. Atšķirība starp mīkstajām un cietajām riepām būs milzīga – iespējam pat vairāk kā divas sekundes aplī.”

“Arī ļoti garais boksu celiņš (600m) spēlēs būtisku lomu stratēģijas izvēlē,” turpināja “Lotus” rezerves pilots. “Komandas centīsies iztikt ar pēc iespējas mazāk boksu apmeklējumiem. Trases konfigurācija būs smags pārbaudījums riepām, jo īpaši 10.pagrieziens, kas garš, ātrs labējais pagrieziens ar vairākām līkumu virsotnēm (apeksiem), gluži kā 8.pagrieziens Turcijā. Kopumā vērtējot, Indijas trase būs nopietns pārbaudījums riepām un var sagādāt interesantus pavērsienus.”

Indijas GP trases apskats ar Karunu Čandoku