Žeromu D’Ambrosio “Marussia” komandā uz 2012.gada sezonu nomainīs francūzis Šarls Piks. Šobrīd gan vēl jāsagaida oficiālais paziņojums.

Baumas par Pika pievienošanos “Marussia” parādījās uzreiz pēc Japānas GP izcīņas, ka Šarls kopā ar savu menedžeri Olivjē Panī bija ieradušies Suzukā, kur noturēja tikšanos ar “Virgin” komandas vadību.

Iespējams daudzi vaicās vai “Marussia” ir vērts mainīt vienu maksas pilotu pret otru, tomēr šajā gadījumā Piks ir ļoti vērtīgs ieguvums – viņam aiz muguras stāv bagāta un ļoti ietekmīga ģimene, kurai pieder ne tikai viena no Eiropas lielākajām transporta kompānijām, bet arī sakari vairākām citām franču korporācijām, piemēram “Elf”. Turklāt Piks ir francūzis!

Bez šaubām Šarla Pika (viņam ir arī jaunākais brālis Arturs) ienākšana F1 ir tikai laika jautājums, jo jaunā francūža karjera tika veidota ļoti apdomīgi un jau laikus pieaicināts Panī, kam ir milzīga pieredze un kontakti Formulā 1. Turklāt pats bijušais F1 pilots savulaik vēl zemākajās formulu klasēs baudījis Piku ģimenes atbalstu. Neaizmirsīsim arī, ka Panī savu vienīgo uzvaru guva savulaik Monako un tā ir pēdējā reize, kad F1 skanēja Marseljēze.

Šogad Piks izcīnīja vienu uzvaru (Monako) GP2 sērijās, kur finišēja ceturtā vietā kopvērtējumā. Vēl pirms tam viņš startēja F-Renault čempionātos Francijā un Eiropas līmenī.

Interesanti, ka pirms jauno pilotu testiem Abū Dabī Šarlam Pikam bija paredzēti testi gan “Lotus”, gan “Marussia” komandā, tomēr pēdējā brīdi viņš atteicis “Lotus” vienībai, kas liecina, ka sarunas ar “Marussia” ir vairāk kā sarunas un vienošanās faktiski jau panākta. Šodien pirmajā testu dienā “Virgin” sastāvā Piks palika pirmspēdējais, apsteidzot savu komandas biedru Adrianu Quaife-Hobbes.

Tostarp bez vietas komandā paliek beļģis Žeroms D’Ambrozio, kurš šogad ļoti lieliski sevi parādīja uz pieredzējušā Timo Gloka fona (lai jūs nemaldija vājie rezultāti “Virgin” sastāvā). Komanda dod ļoti labas atsauksmes jaunajam beļģim, jo īpaši viņa tehniskajām zināšanām, un turklāt viņam aiz muguras stāv Ēriks Buljē ar savu “Gravity Sports” menedžmenta kompāniju, kas tagad cītīgi meklē vietu F1 D’Ambrizo. “Renault” vieta viņam neatradīsies, tomēr “Lotus” jeb “Caterham” gan iespējams varētu atrasties, jo pēdējās dienās tiek runāts, ka Jarno Trulli tikšot izstumts no Tonija Fernandesa komandas, lai dotu vietu kādam jaunākam (maksātspējīgam) pilotam.