Pēc Marka Vēbera pirmās uzvaras 2011.gada sezonā un Sebastiana Fetela netipiskajām tehniskām problēmām sarosījās sazvērestību teoriju cienītāji.
Šāds sezonas noslēgums neviļus daudziem lika aizdomāties, ka “Red Bull” komanda ir inscenējusi problēmas ar pārnesumu kārbu, lai bez komandas pavēļu izmantošanas dotu iespēju beidzot pie uzvaras tikt arī Markam Vēberam. Teorija interesanta un no cilvēciskā viedokļa pat simpātiska.
Tomēr jāņem vērā, ka Interlagosas trases specifika – īsa taisne ar ļoti līkumotu vidējo sektoru un jo īpaši pēdējo lēno līkumu pirms kāpiena kalnā un garās taisnes, kur milzīga slodze paātrinājumā uz otro un trešo pārnesumu vienlaicīgi ar KERS sistēmu, ir smags pārbaudījums transmisijas sistēmas izturībai. Tāpat jāņem vērā, ka trasē bija daudz gružu (redzami ar neapbruņotu aci) un ļoti iespējama ir to iekļūšana pa gaisa dzesēšanas atverēm līdz pat dzesēšanas eļļas tvertnei, no kuras tiek nodrošināta pārnesumu kārbas dzesēšana.
Tāpat ir parādījusies informācija, ka “Red Bull” neslēpa telemetrijas datus, kuros ir uzskatāmi redzamas temperatūras anomālijas pārnesumu kārbā, kas lika Fetelam samazināt tempu un palaist garām Vēberu:


