Viena no “IndyCar” čempionāta leģendārākajām komandām “Newman/Haas Racing” ir paziņojusi, ka nepiedalīsies 2012.gada sezonas “IndyCar” čempionātā.

“Ekonomiskais klimats šobrīd neļauj “Newman/Haas Racing” komandai turpināt piedalīties sacīkstēs,” īsā paziņojumā savā mājas lapā paziņoja komandas īpašnieks un viens no dibinātājiem Karls Hāss. Kā liecina nosaukums, tad otrs komandas dibinātājs savulaik bija aktieris un sacīkšu braucējs Pols Ņūmens.

Komanda dibināta 1983.gadā, kad sāncenši no “CanAm” čempionāta Ņūmens un Hāss nolēma apvienoties startiem “IndyCar”. Komandai pievienojās arī leģendārais Mario Andreti. Jau 1984.gadā tika izcīnīts pirmais tituls, kuram sekoja panākums 1991.gadā – arī ar Mario Andreti pie stūres. Nākamais tituls “Newman/Haas Racing” vienība atnāca 1993.gadā, pateicoties Naidžela Mansela pūlēm. Nākamie komandas čempioni bija Kristiano Da Matta (2002) un Sebastians Burdē (2004, 2005, 2006, 2007), lai gan taisnības labad jāsaka, ka Burdē laikos konkurence “ChampCar” čempionātā bija vāja, jo spēcīgākās komandas pamazām pievienojās IRL. Kopš abu sēriju atkalapvienošajās 2008.gadā “Newman/Haas Racing” nav bijusi konkurētspējīga un pēdējos gados cīnījās ar finansu grūtībām.

Šogad sezonu uzsāka tikai viens pilots – Oriols Servija, kuram vēlāk pievienojās kanādietis Džeimss Hinčklifs, kurš sezonas izskaņā kļuva par labāko debitantu.

Lai gan 2012.gada sezonā “Newman/Haas Racing” nestartēs, 81 gadu vecais Karls Hāss cer reanimēt komandu un atrast atbalstītājus uz aiznākamo sezonu.