“Ferrari” prezidents Luka di Montidzemolo ir brīdinājis Formula 1 sabiedrību neatteikties no Eiropas posmiem un trasēm kalendārā tikai lai paplašinātu tirgu un ļautu jaunām valstīm ienākt F1 kalendārā.

2012.gada kalendārā no 20 sacīkstēm tikai 8 ir palikušas Eiropas teritorijā un procentu izteiksmē tas ir zemākais rādītājs Formula 1 vēsturē. Turkāt F1 saimnieks Bernijs Eklstons ir brīdinājis, ka tuvākajā nākotnē Eiropas posmu skaits varētu samazināties līdz 5. Tomēr pēc Montidzemolo domām šāda tendence padarīs vājākas Formula 1 čempionāta pozīcijas.

“Formulai 1 ir ļoti svarīgi salabāt plašu pārstāvniecību un popularitāti Eiropā,” paziņoja Montidzemolo, kurš turpina aktīvu darbību arī Itālijas politiskajā arēnā. “Patīkami ir redzēt Indijas, Krievijas, Korejas un jo īpaši ASV posmus kalendārā, taču mēs nevaram uzgriezt muguru mūsu tradīcijām un vēsturei – Eiropas posmiem. Turklāt jāņem vērā, ka dažas no jaunajām trasēm nav ne tuvu tik lieliskas kā piemēram Spa.”

Tostarp Montidzemolo bija sajūsmā, ka F1 nākamajā sezonā atkal atgriezīsies ASV, kur posms nav risinājies jau 4 gadus. Itālietis atzina, ka neizprata Eklstona prioritātes, jo viņaprāt krietni svarīgāk bija nodrošināt F1 klātbūtni ASV nevis ievest kalendārā jaunas Tālo Austrumu valstis. Nevar aizmirst, ka “Ferrari” kompānijai tieši ASV ir lielākais noieta tirgus.

1 KOMENTĀRS