Uzvar Bareda un Roma, bet Gordonu vēlas diskvalificēt. “Oscar” ekipāža spiesta nakti pavadīt tuksnesī.

Moto klasē 10.posmā notika neliels pārsteigums – neviens no līdzšinējiem līderiem Sirila Desprē un Marka Komas nespēja uzrādīt labāko laiku. Šoreiz uzvaru “Husqvarna” atnesa spānis Hoans Bareda. Koma finišēja otrais un tagad kopvērtējumā viņu no KTM biedra Desprē šķir tikai 21 sekunde!

Auto klasē uzvaru izcīnīja Nani Roma no “Mini”, kamēr kopvērtējuma līderis Stefans Petransels palielināja savu pārsvaru kopvērtējumā, izmantojot konkurentu neveiksmes. Vispirms nopietnas problēmas ar stūres iekārtu radās viņa komandas biedram Kšištofam Holovčikam, kurš izstājās no cīņas par uzvaru. Tāpat tehniskas ķibeles piemeklēja arī Robiju Gordonu ar “Hummer”, kurš apstājoties zaudēja vismaz 10 minūtes. Vakarā turklāt tika paziņots par to, ka tiesneši vēlas diskvalificēt amerikāni par noteikumiem neatbilstošu dzinēja dzesēšas sistēmu. “Hummer” ir iesnieguši apelāciju un pagaidām Gordons turpina.

Tostarp latviešu “Oscar” ekipāža dēļ smagajiem apstākļiem Čīles tuksnesī ir zaudējusi daudz laika un bija spiesta apstāties un pārnakšņot trasē. Tā tviterī ziņo Kaspars Dambis. Līdz ar to arī galējos rezultātos “Oscar” nav atrodami, taču visdrīzāk turpinās rallijreidu, bet par distances neveikšanu atvēlētajā laikā saņems laika sodu.

Dakaras rallijreida 10.posma video apskats