Dakaras rallijreids noslēdzās svētdien ar ‘svinīgo’ 29 km ātrumposmu pir Peru galvaspilsētas Limas.

Šī gada uzvarētāji moto un auto klasē bija faktiski zināmi jau posmu iepriekš – pēdējā īsajā ātrumposmā pārsteigumi nenotika un trimfēja divi francūži: Sirils Desprē ar KTM motociklu, kā arī Stefans Petransels ar “Mini” automobīli. Abiem šis panākums nebūt nebija pirmais karjerā. Savukārt smago auto klasē atkal uzvarēja Žerārs de Rojs ar IVECO.

Nenoliedzami liels prieks arī par latviešiem – vispirms jau par revolucionāro “Oscar eO” auto, kurš ticis līdz finišam ar pirmo mēģinājumu. Šeit nevar nenovērtēt cilvēcisko faktoru, jo tehnika kādam ir jāstūrē un ja tas jādara smagos, nepazīstamos apstākļos un 4 naktis bez īpaši daudz miega, tad to var nosaukt par varoņdarbu. Sveicam Māri Saukānu un Andri Dambi, kā arī visu viņa pavadošo komandu!

Tik pat lielas uzslavas pelnījis “RE Autoclub” un šoreiz par sportiskiem panākumiem. Kluba sagatavotās mašīnas ar krievu sportistiem pie stūres uzrādīja lieliskus rezultātus: Meļņikovs/Nikolajevs šogad sacensībās kopvērtējumā ieņēma 18. vietu, bet Kuzņecovs/Jelagins – 36.vietu auto konkurencē.