Pieredzes bagātais, tagad jau bijušais, F1 pilots Rubenss Barikello jau nākošajā nedēļā testēs IndyCar formulu, vēsta britu izdevums “Autosport”. Šis čempionāts ir viens no iespējamajiem, kur Barikello varētu startēt 2012. gada sezonā.

Jau ziņojām, ka “Williams” komanda, kurā Barikello startēja vairākas pēdējās sezonas, nolēmusi nepagarināt ar brazīlieti līgumu un līdz ar to veterāns palicis bez darba. Formulā 1 viņš startēja kopš 1993. gada un ir pieredzes bagātākais pilots šī čempionāta vēsturē.

Kā noprotams, tad Barikello pavisam noteikti joprojām vēlas startēt sacensībās un pilotam tuvu stāvoši avoti to ir apstiprinājuši – brazīlietis nopietni apsver iespēju startēt IndyCar čempionātā. Ir parādījušās baumas par to, ka Barikello jau ir garantēta vieta “KV Racing Technology” komandā, kur startē viņa tuvs draugs Tonijs Kanāns, un pašlaik ir apstiprināti testi 30. un 31. janvārī. Testu veikšana ir pirmais solis oficiāla līguma virzienā.

Tonijs Kanāns KV komandas formulā 2011. gadā:

Pats BariKello savā “Twitter” kontā situāciju komentē šādi: “Es teicu, ka esmu atvērts piedāvājumiem, un tas ir tāpēc, ka joprojām esmu ātrs. Ir tāda sajūta, it kā vecs draugs teiktu – sacīkstes tev ir asinīs!”

Iepriekš Barikello bijis skeptiski noskaņots pret Amerikas formulu sacīkstēm, jo daļa sacensību notiek ovālu trasēs, kas, protams, ir daudz ātrākas un līdz ar to bīstamākas. Barikello sieva viņam esot lūgusi nemēģināt startēt šādās trasēs, tomēr gaidāmajā sezonā kalendārā ir tikai četri ovāli. Iespējams, ka šajās četrās sacīkstēs Barikello nepiedalīsies.

“KV Racing Technology” sacīkšu komandu 2003. gadā nodibināja austrāliešu biznesmenis Kevins Kalhovens un F1 menedžeris Kreigs Poloks, bet IndyCar čempionātā tā startē kopš 2008. gada. 2011. gadā KV aizvadīja pilnu sezonu ar trīs pilotiem – Takumu Sato, Īdžeju Vizo un jau pieminēto Toniu Kanānu, kurš guva trīs pjedestālus un piekto vietu kopvērtējumā. Pārējie divi piloti sezonu pabeidza otrajā desmitā.

Rubens Baričello savukārt startējis 323 F1 sacīkstēs,  no tām 11 uzvarējis, bijis ātrākais 14 kvalifikācijās un uzrādījis 17 ātrākos apļus. Neskatoties uz visiem šiem sasniegumiem Barikello nav turējis rokās čempiona kausu, tomēr viņš ir divkārtējais vicečempions – 2002. un 2004. gadā.

“KV Racing Technology” šobrīd ir līgumi ar Kanānu un Vizo, bet trešā pilota vieta ir brīva.