Abiem “Ducati” MotoGP komandas pilotiem Valentīno Rosi un Nikijam Heidenam šodien veiktas operācijas.

Ja Heidena operācija bija plānota jau iepriekš, tad Rosi paziņojums par stieņa izņemšanu no labās kājas lielā lielakaula bija zināms pārsteigums. Valentīno Rosi traumu guva vēl 2010.gadā, kad pēc kritiena Mudžello trasē (attēlā zemāk) viņam tika veikta operācija un kauls sastiprināts ar stieni. Tagad trauma ir pilnībā sadzijusi un stienis vairs nav vajadzīgs. Operācija notika “Cattolica Cervesi” slimnīcā Itālijā.

Tostarp Kalifornijā zem skalpeļa gūlās Nikijs Heidens, kuram joprojām nav sadzijis kreisā pleca kauls, kuru amerikānis traumēja treniņa laikā vēl decembra beigās.

Pagājušā nedēļā Malaizijā risinājās pirmā šīs sezonas testu sesija un Rosi ar “Desmosedici GP12”  (attēlā augšā) tajā uzrādīja piekto labāko apļa laiku. Tikmēr Heidens iepriekš minētās traumas dēļ testos veica ļoti maz apļus.

Nākamā MotoGP oficiālā testu sesija arī notiks Sepangas trasē un sāksies 28.februārī. “Ducati” ir paziņojuši, ka Rosi līdz tam laikam būs atkopies un varēs piedalīties testos, kamēr par Heidena situāciju pagaidām skaidrības nav – komanda vēl neziņo par amerikāņa operācijas rezultātiem.