Šajā nedēļas nogalē gaidāmajā Latvijasrallija čempionāta (LRČ) otrajā posmā “Sarma 2012” uz starta izies faktiski visa Latvijas un Igaunijas N4 klases elite.

Sacensībās, kas norisināsies Gulbenes un Apes apkaimē, prestižajā N4 klasē uz starta stāsies rallija “Alūksne 2011” uzvarētājs Jānis Vorobjovs (“Vorobjovs Racing”), Māris Neikšāns (“LMT Rallija komanda”), Aivis Egle (“R-evolution/Rector Racing”), vecmeistars Viktors Ļebedevs (“Liepājas rallija komanda”), kurš pēc vairāku gadu pauzes rallijā atgriezās jau pērnās sezonas nobeigumā, kā arī Jānis Dūcis.

Arī igauņi Latvijā notiekošās ziemas sacensības šķiet iecienījuši arvien vairāk un “Sarmā” uz starta N4 kategorijā redzēsim teju visus vadošos mūsu ziemeļu kaimiņvalsts pilotus. Kaspars Koitla, kurš gan šogad startē zem Krievijas karoga, Rolands Muraks, Rauls Jētss, Sanders Pārns un Sīms Plangi, kurš rallijā “Alūksne 2012” finišēja otrajā vietā, noteikti ir vārdi, kurus jāņem vērā.

No pazīstamākajiem pašmāju braucējiem “Sarmā” neredzēsim Andi Neikšānu, kurš gatavojas startiem pasaules čempionātā un šogad necīnīsies par trešo Latvijas čempiona titulu pēc kārtas, un Ivaru Vasaraudzi, kurš savukārt motoru sporta portālam NORDSPEED apstiprināja, ka ziemas posmus izlaidīs un sezonu visticamāk sāks tikai vasarā.

Toties cīņā, ja ne par uzvaru, tad pirmo trijnieku pavisam noteikti spējīgi iesaistīties ziemas ralliju cienītājs Jānis Feldmanis, kurš šogad pārstāv R4 ieskaiti, kā arī Raimonds Kisiels (“Skandi Rallija komanda”) no A+ klases, kurš pirmo reizi šogad startēs ar “Mitsubishi Lancer WRC05” sacīkšu auto. Nevar nepieminēt šīs pašas ieskaites pārstāvjus Mārtiņu Svili (“Latgran”) un Deividu Jociusu (“Kalba.lt Racing Baltic Team”) no Lietuvas, kuri arī noteikti vēlas tikt uz pjedestāla absolūtajā ieskaitē.

Rallija “Sarma 2011” rezultāti

1. Ott Tanak (Ford Fiesta S2000)
2. Georg Gross (Ford Focus WRC)
3. Andis Neikšāns (Mitsubishi EVO X)
4. Māris Neikšāns (Mitsubishi EVO IX)
5. Kaspar Koitla (Subaru Impreza)
7. Aivis Egle (Mitsubishi EVO X)
8. Jānis Feldmanis (Mitsubishi EVO X)
9. Jānis Vorobjovs (Mitsubishi EVO X)
10. Raul Jeets (Mitsubishi EVO IX)

Jau šodien sacensību organizatori sola publiskos pilnu rallija “Sarma” dalībnieku sarakstu un starta numurus. Pašas sacensības tiks aizvadītas 11. un 12. februārī.