Jau 15. gadu pēc kārtas no 28. janvāra līdz 4. februārim norisinājās Montekarlo vēsturisko auto rallijs. Tajā piedalījās arī vairākas Latvijas ekipāžas, no kurām labākā bija Iļja Kašins/Raimonds Strokšs, kuri finišēja 17. vietā absolūtajā kopvērtējumā un izcīnīja uzvaru savā klasē. Sazinājāmies ar Strokšu, lai uzzināt kautko vairāk.

“Montekarlo rallijā startējam jau otro gadu,” motoru sporta portālam NORDSPEED pastāstīja ekipāžas stūrmanis Strokšs.

“Pēc pagājušā gada rezultātiem sapratām, ka jācīnās ir par godalgām un šogad arī izdevās izcīnīt kausu. Arī 17. vieta absolūtajā vērtējumā ar šo mašīnu ir ļoti augsts rezultāts,” par sasniegto rezultātu priecīgs ir Strokšs. Viņš piebilst arī, ka sacensību automašīnas tiek iedalītas vairākās kategorijās un klasēs, bet viņi uzvarēja  klasē, kurā startē auto, kas būvēti starp 1966. un 1971. gadu un to dzinējs ir virs 2000 cm3.

“Lai startētu Montekarlo, ir nepieciešams, lai mašīna būtu vēsturiska, un obligāts nosacījums, ka tai jau iepriekš jābūt startējušai Montekarlo rallijā,” stāsta sportists.

Rallijā drīkst piedalīties jebkura automašīna, kura ražota no 1950. gada līdz 1980. gadam, turklāt katru gadu šis vecums palielinās. Viņš turpina: “Mēs braucām ar “Jaguar E Coupe”, kas ir vienas no skaistākajām mašīnām šajā rallijā. Kā varēja redzēt, tad rallijā startēja arī  volgas un žiģuļi, kas arī kādreiz ir piedalījušies Montekarlo rallijā.”

Par saviem nākotnes plāniem sportists saka, ka pašlaik nekur neplāno startēt, jo pats aizņemts ar rallija “Talsi 2012” organizēšanu: “Mūsu pašu plāni ir pakārtoti rallija “Talsi 2012″ un 1000 kilometru izturības brauciena organizēšanai Biķerniekos, citam nekam diemžēl laika nepietiek. Iespējams aizbrauksim uz Nirburgringu ar jaguāru, bet par citām sacensībām nezinu – skatīsimies kā sanāks. Montekarlo vēsturiskajā rallijā mēs noteikti piedalīsimies vēl daudzus gadus.”

Atgādinām, ka Raimonds Strokšs ir 2003. un 2004. gada Latvijas čempions autorallijā.