Par to, cik grūti ir pietuvoties Formula 1 slieksnim, liecina kārtējais piemērs no GP2 pasaules, kas ir pēdējais rotaļu laukums pilotiem pirms Formula 1 līmeņa.

“F1LV

Spānis Roberto Meri ir bijis spiests atteikt “Racing Engineering” dāsnajam piedāvājumam un līdz ar to 2012.gada sezonā visdrīzāk nestartēs GP2 sērijā. Kāpēc jāpievērš uzmanība tieši Meri? Viņš ir 2011.gada sezonas čempions prestižajā britu F3 čempionātā un turklāt tieši viņš izcīnīja uzvaru pērnā gada pēdējā GP2 sacīkstē Abu Dabī, kas negāja čempionāta ieskaitē un kurā komandas izmēģināja daudz jaunos talantus.

“Racing Engineering” piedāvāja 20 gadus vecajam Meri kļūt par Fabio Leimera komandas biedru un par to samaksāt tikai 1 miljonu Eiro. Šoreiz vārdi ‘dāsns piedāvājums’ un ‘tikai’ ir bez ironijas, jo šī summa tiešām ir jau ar ievērojamu atlaidi, jo komanda pati ļoti vēlējāt tikt pie talantīgā spāņa.

“Piedāvājums bija ļoti labs,” paziņoja pats Meri. “Taču arī šajā gadījumā man vajag atrast vienu miljonu Eiro.”

Tagad Roberto Meri visdrīzāk gaida karjeras turpinājums DTM čempionātā “Mercedes” komandas sastāvā, kur spānis kļūtu par Sūzijas Volfas (vai labāk atceraties viņu pēc uzvārda Stodarte?) komandas biedru “Persson Motorspot” vienībā.

Tautībai ir nozīme!

Spāņi Formulā 1 jau ir un turklāt Spānijā iestājusies finansu ziema – tāpēc Meri šoreiz nepalīdz arī viņa tautība. Pavisam cits stāsts varētu būt par taizemiešu izcelsmes britu Aleksandru Albonu, kurš ir pabeidzis spožu karjeru kartingā (2010.gadā kļuva par KF3 pasaules čempionu) un šajā sezonā uzsāks formulu karjeru.

Formula 1 jau ilgāku laiku meklē konkurētspējīgu pilotu no Āzijas. Ik pa brīdim parādās japāņu braucēji, tomēr citas tautības talanti nav manīti un šeit Albons varētu būt lielisks ieguvums jebkurai komandai. To jau laikus pamanīja “Red Bull” oriģinālās markas dibinātāji Taizemē un paņēma Aleksu savā paspārnē – tagad Albons, kuram martā paliks 16 gadi, ir nonācis “Red Bull Junior” komandas sastāvā un 2012.gada sezonā startēs Formula Renault 2.0 čempionātā, kur, starp citu, viņa sāncensis būs Niks de Vrī. Jaunais holandietis ir sens un principiāls Albona cīņu biedrs no kartingu sacīkstēm un šo jauno talantu savā paspārnē savukārt ir paņēmusi “McLaren” komanda.