“Delta Wing” projektam ir pievienojies vēl viens nopietns atbalstītājs – “Nissan”.

Jau tiku rakstījis par unikālo “Delta Wing” projektu, kuru dzīvē ieraudzīsim Lemānas 24 stundu sacīkstē. Šobrīd projektam bez “Michelin” pievienojies vēl viens partneris “Nissan”. Lai gan pāris Latvijas medijos tiek ziņots, ka tas ir “Nissan” projekts, tā nav taisnība – “Nissan” ir dzinēja piegādātāji un vienkārši ir izmanto entuziastu radīto projektu, kā savu mārketinga instrumentu.

Projektu aizsāka amerikāņi: Dans Gernijs un “All-American Racers” apvienība. Ja neatceraties Gerniju, tad atgādināšu – viņš sešdesmitajos gados startēja Formulā 1 tādu komandu sastāvā kā “Ferrari”, “Lotus”, “Porsche”, “McLaren”, “Brabham”, “Eagle” un BRM. Viņa kontā ir 4 Grand Prix uzvaras.

Atgriežoties pie “Delta Wing”, tad tagad tā nosaukums pārtapis par “Nissan Delta Wing” un bez sponsoru uzlīmēm japāņu firma ir nodrošinājusi arī 300 zirgspēku 1.6 litru turbozinēju. Uzreiz jāsaka, ka priekš Lemānas standartiem tas ir visai mazjaudīgs motors, jo salīdzinājumam jaunais “Audi R18 e-tron Quattro” V6 dīzeļdzinējs attīstīs aptuveni 510 zirgspēku lielu jaudu. Vidēji ņemot “Nissan” motors būs divas reizes švakāks par LMP1 klases prototipu motoriem, tomēr tam ir viena priekšrocība – tas ir arī divreiz vieglāks.

Kombinācijā ar “Delta Wing” unikālo aerodinamiku, kura nodrošina minimālu gaisa pretestību, apļa laiki būšot kaut kur starp LMP1 un LMP2 klasi, kas ir ļoti labs rādītājs, ja to izdosies sasniegt debijas sezonā.

Ņemot vērā, ka “Delta Wing” neatbilst standarta tehniskajiem noteikumiem, ko izstādājis Lemānas 24H un arī WEC organizators ACO, tad diennakts sacīkstē šis ‘betmobīlis’ piedalīsies ārpus kārtas un ar numuru ‘0’.

Mario Frankiti izmēģina “Nissan Delta Wing”

1 KOMENTĀRS

  1. Nu, jā – šie klauni nekļuva par IndyCar šasiju piegādātājiem, tagad dabūjuši atbalstītājus Lemānai…
    Protams, neesmu fiziķis, taču nespēju stādīties priekšā, ka trīsstūrains betmobīlis varētu pagriezienos būt tikpat stabils kā tradicionāls sporta auto.

  2. no vienas puses, ētera laiks ar globālu sniedzamību ir garantēts priekš tā titulsponsora, kura nosaukums uzrakstīts uz šitik ērmīga braucamlīdzekļa Lemānā, tā ka var saprast to, ka maksātgribētāji atrodas

    no otras – ja titulsponsors ir kāds atpazīstams vārds, kā Nissan, publicitāte var izrādīties apbusēji griezīgs priekšmets, gadījumā ja kārs izrādās konkurēt nespējīgs

    tā ka var teikt, ka drosmīgs lēmums no Nissan 🙂