Reizē ar F1 otro čempionāta posmu Malaizijā, Sepangas trasē startēs arī jaunās GP2 sezona, kura būs garākā čempionāta pastāvēšanas vēsturē.

“F1LV

GP2 čempionāts kopš tā dibināšanas ir kļuvis par vadošo jauno pilotu piegādātāju Formulai 1 – šogad no šīm sērijām F1 pievienojās divi piloti: čempions Romēns Grožāns un arī Šarls Piks, kurš palika ceturtā vietā. Tomēr jāņem vērā, ka cienīgu konkurenci sastāda arī “F-Renault 3,5” sērijas, kuru pēdējie divi vicečempioni Daniels Rikjardo un Žans Ēriks Verņs šobrīd ir komandas biedri “Toro Rosso” komandā.

Kurš jāpatur acīs?

Pretendentu loks, kas GP2 sērijās var cīnīties par čempionu titulu šajā sezonā ir visai plašs. Tomēr vieni no galvenajiem noteikti būs Deivids Valseki un Giedo van der Garde, kuri šogad GP2 aizvadīs attiecīgi piekto un ceturto sezonu.

Kamēr Valseki ir pievienojies DMAS komandai, kas izcīnīja pagājušā gada titulu ar Grožānu, van der Garde ieņems Valseki vietu “Caterham” vienībā, kuru vēl pērn pazinām zem nosaukuma “AirAsia”. Valseki komandas biedrs būs jaunais britu F3 čempions Felipe Nasrs. Brazīlietim sola spožu nākotni un viņš jau pārsteidza ar savām vispusīgajām spējām, kad janvārī piedalījās Deitonas 24H braucienā.

Nikolā Toda ART komanda pa ziemu ir kļuvusi par “Lotus GP” vienību un jaunajā sezonā tās sastāvā startēs Džeimss Kalādo, kurš pērn “Williams” testu pilotam Valteri Botass zaudēja cīņā par GP3 čempiona titulu. Kalādo komandas biedrs būs “Sauber” rezervists Estebans Gutiress, kurš patīkami pārsteidza debijas sezonā GP2, lai gan meksikāni bieži vajāja neveiksmes.

Trešo gadu GP2 sērijās startēs Fabio Leimers (“Racing Engineering”) un Markuss Ēriksons (“iSport”), kuru pieredze noteikti ļaus cīnīties par uzvarām posmos. Tāpat jāpatur acīs Stefano Koletti no “Coloni” komandas – itālietis pērn izcīnīja divas uzvaras un ir jau aizvadījis testus “Toro Rosso” komandā.

Jāpiebilst, ka no GP2 aizguši arī vairāki augstākā līmeņa sportisti. Žils Bjanki kļuvis par “Force India” rezervistu un startēs “F-Renault 3,5” sērijās, kur viņam pievienosies arī Sems Bērds – vēl viens no pērna gada GP2 līderiem.

GP2 čempionāta 2012.gada pilotu sastāvs

Komanda

Pilots 1

Pilots 2

Addax Johnny Cecotto Josef Kral
DAMS Davide Valsecchi Felipe Nasr
Racing Engineering Fabio Leimer Nathanael Berthon
iSport Marcus Ericsson Jolyon Palmer
Lotus GP James Calado Esteban Gutierrez
Caterham Rodolfo Gonzalez Giedo van der Garde
Coloni Stefano Coletti Fabio Onidi
Trident Stephane Richelmi Julian Leal
Venezuela GP Lazarus Fabrizio Crestani Giancarlo Serenelli
Rapax Ricardo Teixeira Tom Dillmann
Arden Simon Trummer Luiz Razia
Ocean Jon Lancaster Nigel Melker
Carlin Max Chilton Rio Haryanto

GP2 čempionāta 2012.gada kalendārs

Jaunajā sezonā GP2 čempionāta ir 12 posmi un tātad 24 sacīkstes, kas ir lielākais skaits kopš sēriju pirmssākumiem. Kalendāra paplašināšanās notikusi uz GP2 Asia rēķina, jo šis ziemas čempionāta piedēklis ir likvidēts un kalendāri apvienoti – klāt Eiropas sacīkstēm nākuši Malaizijas, Bahreinas un Singapūras posmi.

Šādam kalendāram ir divi efekti – tas nodrošina jauno un topošo talantu labāku sagatavošanos F1 kalendāra trasēs, tomēr tajā pašā laikā palielina finansiālo slogu GP2 komandām. Bahreinā GP2 sēijām būs posms reizē ar Formula 1 čempionātu un pēc nedēļas tur pat notiks vēl viens posms, kas būs vienīgais bez F1 paddoka klātbūtnes.

NPK

Posms

Trase

Datums

1 Malaizija Sepang International Circuit 23.-25.marts
2 Bahreina Bahrain International Circuit 20.-22.aprīlis
3 Bahreina Bahrain International Circuit 26.-28.aprīlis
4 Spānija Circuit de Catalunya 11.-13.maijs
5 Monako Monte-Carlo 24.-26.maijs
6 Eiropa Valencia 22.-24.maijs
7 Lielbritānija Silverstone 6.-8.jūlijs
8 Vācija Hockenheimring 20.-22.jūlijs
9 Ungārija Hungaroring 27.-29.jūlijs
10 Beļģija Spa-Francorchamps 31.augusts-2.septembris
11 Itālija Monza 7.-9.septembris
12 Singapūra Marina Bay 21.-23.septembris

Izmaiņas GP2 noteikumos

Šogad GP2 čempionāts aizvadīs otro sezonu ar esošās specifikācijas šasiju, tomēr nopietnas izmaiņas skārušas citus tehniskos un sportiskos noteikumus. Pilotiem būs jāplāno riepu izmantošanas stratēģija gluži kā tas notiek Formulā 1. Uz nedēļas nogali katram pilotam būs pieejami 3 komplekti cietāko “Pirelli” riepu un 1 komplekts mīkstāko riepu. Noteikumi paredz, ka garākajā sestdienas sacīkstē ir jāveic viens obligātais boksu apmeklējums. Tostarp īsākajā jeb sprinta svētdienas sacīkstē starta kārtība tiek noteikta pēc 1.sacīkstes rezultātiem, tikai pirmie astoņi startē apgrieztā secībā.

GP2 čempionāta 2012.gada sezona punktu sistēma

Vieta

Sestdienas sacīkste

Sprinta sacīkste

1 25 15
2 18 12
3 15 10
4 12 8
5 10 6
6 8 4
7 6 2
8 4 1
9 2
10 1
Pole position: 4 punkti; Ātrākais aplis: 2 punkti (abās sacīkstēs)

Info avots: F1 Fanatics, GP2series.com, Autosport

GP2 komandu 2012.gada formulu krāsojums

1 KOMENTĀRS