rallijsprints "Kalnamuiža 2010"Latvijas rallija ziemas sezonu atklāja rallijsprints “Alūksne 2012”, bet vasaras sezonas ralliji sāksies ar rallijsprintu “Kalnamuiža”, kurš norisināsies Kurzemes pusē. Rallijsprints norisināsies nedēļu pirms Latvijas rallija čempionāta trešā posma “Talsi 2012”, līdz ar to organizatori to uzskata, par lielisku iespēju arī rallija braucējiem, lai atsvaidzinātu braukšanas iemaņas.

Rallijsprints “Kalnamuiža 2012” ir Latvijas rallijsprinta čempionāta trešais posms. Šogad sacensību organizatori ir nolēmuši sacensību formātu padarīt maksimāli kompaktu – reģistrācija, stenogrammas pierakstīšana un sacensības ietilpinātas vienas dienas laikā. Rallijsprints “Kalnamuiža 2012” notiek Skrundas, Aizputes un Durbes novados.
Trasei izvēlēti klasiskie Vecpils pagasta ceļi, tādējādi nodrošinot sacensībām pietiekoši augstu sarežģītības līmeni. Trases ātrumposmu kopējais garums pārsniegs 50 kilometru. Jau tradicionāli sacensības noritēs pa stingra seguma grants ceļiem, kas, pie labvēlīgiem laika apstākļiem, ļaus izvairīties no risu veidošanās un ļaus baudīt labus ceļa apstākļus, neatkarīgi no starta pozīcijas.
Dienu pirms rallijsprinta starta 4. maijā norisināsies testa ātrumposms. Ātrumposms tiek organizēts, lai pilotiem dotu iespēju veikt mašīnas regulējumus un iesildīšanās braucienus. Testa ātrumposms notiks Laidu pagastā.
Rallisprints atbilstoši Latvijas rallijsprinta čempionāta nolikumam notiek piecās klasēs – 1600, 4WD, 2WD OPEN, 4WD OPEN, ROAD. Pēc notikušajiem diviem čempionāta posmiem piloti visās klasēs ir ļoti blīvi sakārtojušies viens pie otra. 2WD klasē pat pieci piloti ir ar vienādu punktu skaitu, līdz ar to interesantāk būs sekot līdzi sportistu rezultātiem klātienē.
Rallijsprintu “Kalnamuiža” organizē biedrība „B&K Rallijs” sadarbībā ar biedrību “Liepājas Rallija Komanda”.
Sacensību oficiālā mājas lapa internetā: www.rallykurzeme.lv.
Rallijsprinta “Kalnamuiža” programma:
Piektdiena, 4.maijs
15:00 – 16:00 – testa ātrumposma pieraksts
16:00 – 19:00 – Testa ātrumposms Laidu pagastā
Sestdiena, 5.maijs
8:00 – 10:30 – dalībnieku reģistrācija, trases dokumentu saņemšana
8:00 – 12:00 – iepazīšanās ar trasi
13:00 – rallijsprinta starts
18:00 – rallijsprinta finišs 1. automašīnai
18:45 – uzvarētāju apbalvošana