Bahreinas GP sāksies jau rīt ar pirmajiem brīvajiem treniņiem, tomēr visas komandas vairāk gaida, kad šis posms būs beidzies.

Lai kā arī mēģināju norobežoties no politiskajām norisēm un centos pievērsties galvenokārt sportam, Bahreinas GP sakarā tas nebūs īsti iespējams. Pirmie nemiernieku izraisītie incidenti jau ir notikuši, bet šodien vēl tikai ceturtdiena.

Vispirms tika ziņots, ka protestantu aktivitātes (ne visas miermīlīga rakstura) ir izjaukušas Formula 1 posmam veltītu izstādi un semināru pilsētas centrā, no kurines apmeklētājiem nācās panikā bēgt, lai neiekļūtu policijas un demonstrantu sadursmēs.

Tostarp opozīcijas līderi, kas acīmredzot organizē vismaz daļu no šiītu protesta akcijām pret sunītu  valdību, ir paziņojuši, ka “Formula 1 sabiedrība nav viņu mērķis un neviens necietīs no viņu protesta akcijām”.

Tas nozīmē, ka komandām un darbiniekiem būtu vēlams pārvietoties tikai attiecīgi trafarētā transportā un komandu uniformā. To neņēma vērā “Force India”, kuras mehāniķu netrafarētajam busam vakar vakarā priekšā nogranda sprādziens – paštaisīts ‘molotova kokteilis’. Neviens nav cietis un pēc stāvēšanas korķī, nācās uz vienīcu doties pa sānceļiem. Turklāt tas viss notika pēc tam, kad komanda bija uzklausījusi valdības drošības ekspertu ieteikumus par maršruta izvēli. Pēc šī incidenta viens komandas darbinieks ir lūdzis atļauju doties mājās, bet noteikti arī pārējiem nav visai omulīgi ap sirdi.

Lietus nebūs

Pietiks par sunītu un šiītu cīņām. Pievēršoties sportiskajām norisēm, jāsāk ar to, ka Bahreinas GP posms acīmredzot kļūs par pirmo šogad, kura norisē neiejauksies lietus, kas savu lomu ir spēlējis visos trīs līdzšinējos posmos. Par to laikam nebūtu jābrīnās – Bahreinā nokrišņu daudzums gadā ir 70mm un meteorologi ziņo, ka tuvākajās trijās dienās tie nav gaidāmi.

Piektdien būs ļoti saulains un karsts, kamēr sestdien un svētdien nedaudz apmāksies, lai gan gaisa temperatūra dienas vidū nenoslīdēs zem 25°C. Pēdējo reizi, kad Bahreinā notika GP posms (attēlā zemāk 2010.gada sacīkstes starts), gaisa temperatūra sacīkstes laikā bija 35-37°C, bet trases temperatūra sasniedza 51°C. Tuksnesis taču.

Līdz ar to dzesēšanai atkal būs liela nozīme un tas pabojās formulu aerodinamikas efektivitāti. Pilotiem arī būs karsti, tomēr Bahreinā atšķirībā no Malaizijas nav tik neizturams (eiropiešiem) gaisa mitrums. Tāpat pilotēšanu Sakiras trasē parasti ietekmē vējš, kurš mēdz mainīt savu virzienu visai strauji.

Trase ir ļoti gluda

Trase, kura tika atklāta 2004.gadā, ir ļoti līdzena un tajā nav augstas apmales, kas ļaus komandām klīrensu noregulēt zemāk kā citās trasēs. Līdz ar to pilotiem būs iespējams līkumu virsotnes ‘nogriezt’, izmantojot visu trases platumu, ieskaitot betonētās apmales. Trases konfigurācija paredz grūtus laikus bremžu sistēmai, jo apļa ietvaros vairākkārt jāsamazina ātrums no 300 km/h. Tas prasīs papildus darbu pie bremžu sistēmas dzesēšanas un riteņu apvidū ieraudzīsiet lielākas dzesēšanas atveres nekā citās trasēs.

“McLaren” komanda Bahreinā ierodas kā čempionāta līderis gan Konstruktoru kausā, gan pilotu kopvērtējumā, tomēr Sakiras trasē Vokingas komandai nav veicies īpaši labi – viņiem šeit nav ne uzvaras ne pirmās starta pozīcijas.

Bahreinas GP iekš TV un prognozes

Jau rīt ar pirmiem brīviem treniņiem “Viasat Sport Baltic” kanālā sāksies tiešraides no Bahreinas GP posma. T1 sāksies 10:00 pēc Latvijas laika un T2 tiešraide sāksies 14:00. Esam vienā laika joslā ar Bahreinu un norises trasē būs pa dienu, tāpēc gaidu Jūsu sabiedrību VSB tiešraidēs – jautājumi un komentāri tviterī (@F1LV) un apsolu atbildes tiešajā ēterā. Turklāt otrajā treniņā studijā solījis paciemoties arī mans MotoGP komentēšanas kolēģis Tāls Meļķis, kurš varētu sniegt savu līdzjutēja skatījumu uz norisēm Formulā 1.

Tostarp turpinās arī “Castrol Edge Predictor” prognožu konkurss, kur Latvijas līdzjutēji var piedalīties F1LV līgā. Šobrīd pēc pirmajiem trim posmiem vadībā ir dāma – ‘adnila’. Kungi, saņemamies!

1 KOMENTĀRS