Okartes Autosporta Akadēmija - Ralfs Sirmacis

Ir palikusi tieši nedēļa līdz Latvijas rallijsprinta čempionāta trešajam posmam “Kalnamuiža 2012 “. Pirmie posmi Alūksnes un Gulbenes pusē norisinājās gada sākumā tāpēc piedāvājam ieskatu situācijā kopvērtējumā pēc notikušajiem posmiem “Alūksne 2012” un “Sarma 2012 “.

“F1LV


Pirms rallijsprinta pirmā posma Alūksnes pusē radās nopietns jautājums, vai šis posms vispār notiks. Pagājušā gada nogales siltais laiks lika šaubīties par to, vai janvāra otrā puse būs pietiekami auksta. Tomēr janvārī viss krasi mainījās – bija gan sniegs, gan sals un tāpēc paredzētie posmi notika kā ieplānots. Auto klašu sadalījumā salīdzinot ar iepriekšējo gadu ir samazinājies skaits, kopvērtējuma tabulā vairs nevar atrast 4WD+ un 1600+ klasi.
Šogad ir vērojams dalībnieku skaita samazinājums ROAD klasē, kopumā šajā klasē pirmajos divos posmos ir startējuši 7 piloti. Par līderiem ir kļuvuši trīs piloti, kas savā starpā sadalīja pjedestālu. 17 punktus ieskaitē ir izcīnījuši Kaspars Borgs un Edgars Trūps, bet 16 punktus par divām otrajām vietām izcīnīja Elmārs Tikums. Šie piloti arī pagājušajā sezonā cīnījās par godalgotām vietām ROAD klasē.
1600 klasē kopumā ir startējuši astoņi piloti. Par līderi ar 16 izcīnītiem punktiem ir kļuvusi Mārča Strautiņa pilotētā ekipāža, tas gan ir izdevies pateicoties Raivja Ozoliņa neveiksmei pirmajā rallijsprinta posmā Alūksnē, kad Ozoliņš izstājās pēc trešā ātrumposma no stabilas līderpozīcijas. Kopvērtējumā Ozoliņš pašlaik ieņem 2. vietu.
Arī 4WD klasē līderu kopvērtējuma tabula ir ļoti blīva – pirmā posma šīs klases absolūtie uzvarētāji Edgars Enkurs/Ainars Jankovičs nākamajā posmā “Sarmā” izcīnīja trešo vietu. Savukārt Jāņa Patmalnieka ekipāža uzvaru izcīnīja tieši Gulbenē, kamēr Alūksnes posmā ierindojās trešajā vietā. Šīm abām ekipāžām ir pa 17 punktiem, bet arī trešās vietas īpašnieki Rimants Kalniņš un Jānis Siliņš ir izcīnījuši 16 kopvērtējuma punktus.
Šogad visplašāk pārstāvēta ir 2WD Open klase kopumā šeit ir startējuši 15 piloti. Līderi ir izcīnījuši pa 11 ieskaites punktiem un šobrīd tādi ir pieci. Ļoti saspringta cīņa izvērtās rallijsprintā “Alūksne 2012”, kad cīņa starp Ralfa Sirmača un Jāņa Berķa ekipāžām notika par sekundes desmitdaļām. Beigās tikai par 1,5 sekundēm apsteidzot savu konkurentu uzvaru un organizatoru sarūpēto 1000 Eiro naudas balvu izcīnīja Jāņa Berķa pilotētā ekipāža. 11 punktus ir izcīnījuši piloti Jānis Berķis, Atis Bruņinieks, Viesturs Tilgass, Kaspars Brencis, Ģirts Torgans. Arī uz rallijsprintu “Kalnamuiža 2012” ir pieteikušies teju 20 braucēji.
Jaudīgākajā šī čempionāta klasē 4WD Open rezultāti ir sarindojušies salīdzinoši blīvi, šeit ir startējuši septiņi piloti. Ar izcīnītiem 14 punktiem pirmajā vietā atrodas Edgara Piļkas ekipāža, savukārt otrās vietas ieguvējs Edijs Bergmanis atpaliek tikai 1 punktu. Tālāk atrodas trīs piloti ar izcīnītiem 11 punktiem, tie ir pirmo divu posmu uzvarētāji Aleksejs Merisanovs un Gints Bremze, kā arī Viktors Lazda.
Kopumā var redzēt, ka kopvērtējuma tabulā rezultāti ir sakārtojušies ļoti blīvi, tas nozīmē, ka gan kāpumi, gan kritumi ir gaidāmi gana bieži un cīņa par Latvijas čempiona titulu izvērtīsies ļoti spraiga. Ikviena ekipāžas kļūda var izrādīties liktenīga. Pirmais vasaras rallijs jau pēc nedēļas 05. maijā.

Pilnu kopvērtējuma tabulu varat lejupielādēt šeit: http://www.laf.lv/laf/?cat=38 .

Piedāvājam arī video no Alūksnes rallija „Alūksne 2012”.