Kā čempionāta līderi gan R2 klasē, gan komandu vērtējumā, uz sacensībām “Rally Talsi 2012” dodas “OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komanda. Komandas mērķis – izcīnīt uzvaru arī Talsos!

Nedēļu pirms Talsiem leģendārajā Vecpils ātrumposmā risinājās rallijsprints “Kalnamuiža”, kurā piedalījās visas trīs “OKartes Autosporta Akadēmijas” ekipāžas – Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, Kārlis Nebars/Gundars Berķis un Māris Ķenavs/Aleksandrs Innuss. Visu trīs duetu uzdevums bija pierast pie Fiesta R2 automašīnas pēc gandrīz trīs mēnešu ilga pārtraukuma, kā arī notestēt Kumho rallija riepas. Jau pirmajā ātrumposmā tikai brīnums glāba Nebara ekipāžu no smagas avārijas – pilots Stroķacs tramplīnā nesavaldīja zaļo Fiesta un ielidoja grāvī, zaudējot aptuveni 40 sekundes. Tālāk Nebars/Berķis aizvadīja mierīgu treniņu sacensību, katrā ātrumposmā kāpinot tempu un finišu sasniedzot 6.vietā 2WD Open klasē. Pārliecinošu uzvaru klasē izcīnīja Jānis Vorobjovs ar BMW M3, bet Ralfs Sirmacis un Mārcis Ķenavs līdz pēdējam ātrumposmam cīnījās par otro vietu, kuru ar 0,73 sekunžu pārsvaru ieguva Sirmacis.

“Ar divu ekipāžu sniegumu rallijsprintā esmu apmierināts, bet Nebara atrakcijas Stroķacs tramplīnā gan nebija plānotas,” sniegumu “Kalnamuižā” rezumē “OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komandas vadītājs Dainars Dambergs. “Tomēr prieks, ka pēc šī negadījuma ekipāža spēja savākties un ar katru ātrumposmu kāpināt tempu. Īpaši iepriecināja Ralfs Sirmacis, kurš pēdējos ātrumposmos parādīja īstu cīnītāja raksturu, bet Mārcim Ķenavam liels paldies par to, ka viņš perfekti izpildīja savu uzdevumu. Talsu rallijam esam labi sagatavojušies – cīnīsimies par uzvaru!”

Talsu rallijā R2 klasei pievienosies divi ļoti spēcīgi sportisti, kuri ziemā nestartēja – sacensībās atgriežas Jānis Kārkliņš, bet pirmo reizi ar Honda Civic Type-R rallijā brauks Nauris Bruņinieks. Tāpat nav šaubu, ka ļoti spēcīgi būs 2WD klases pārstāvji Jānis Berķis, Ivo Ķilpis un Markuss Ābrams. “Tas ir lieliski, ka Talsos startēs tik daudz spēcīgu braucēju!,” saka šā brīža Latvijas čempionāta līderis R2 klasē Ralfs Sirmacis, kurš trasē dosies ar 36. starta numuru. “Rallijsprintā aizvadījām labu treniņu, atguvu braukšanas iemaņas. Patika cīņa ar Mārci – cerams, turpināsim to Talsos!”

Arī Mārcis Ķenavs atzīst, ka rallijsprints bijis ļoti noderīgs treniņš. “Piektdien vēl aizvadīsim testa ātrumposmu Talsu apkārtnē,” saka liepājnieks, kurš patlaban Latvijas čempionāta kopvērtējumā ir ārpus pirmā trijnieka. “Domāju, esmu labi sagatavojies Talsu rallijam un mans mērķis ir viens – uzvara! Nešaubos, ka nedēļas nogalē konkurence būs ļoti spēcīga – būs jāparāda viss, ko spēju, lai uzvarētu Talsos!”

Arī Vecpiebaldznieks Kārlis Nebars Talsos vēlas cīnīties par uzvaru: “Kalnamuižas rallijsprints mums nepadevās, jo līdz pat pēdējām dienām nebijām pilnībā pārliecināti, vai varēsim šajās sacensībās piedalīties. Tas atstāja iespaidu uz mūsu sniegumu, un avārija pirmajā ātrumposmā bija šī stresa sekas. Gribu pateikt vislielāko paldies rallistam Ali Jansonam un viņa draugiem, kuri palīdzēja mums tikt uz starta Kalnamuižā! Rallijs ir dārgs sporta veids, un tikai pateicoties Ali, draugiem un “OKartes Autosporta Akadēmijai” es varu piepildīt savu sapni un braukt rallijā. Tomēr mani atbalstītāji vēlas no manis arī sagaidīt labus rezultātus, tāpēc Talsos braukšu tik ātri, cik vien varēšu!”

Komandu vērtējumā “OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komanda jau savā debijas sezonā ir Latvijas čempionāta līderi. Turklāt otro vietu ieņem “Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda”. “Tā ir fantastiska sajūta, kad divas “Latvijas Mobilā Telefona” atbalstītās komandas ir vadošajās pozīcijās Latvijas rallija čempionātā. Ceram šīs pozīcijas saglabāt arī pēc Talsu rallija,” noslēdz Dainars Dambergs.

Info: www.autoakademija.lv