Jau šajā nedēļas nogalē notiks piektais čempionāta posms – Spānijas GP izcīņa Barselonas trasē.

Pirmo reizi Spānijas GP parādījās Formula 1 kalendārā jau 1951.gadā, kad sacīksti un vēlāk arī titulu izcīnīja Huans Manuels Fanhio – sīkāk par šo sezonu varat lasīt jaunajā EMAG.F1.LV numurā. Tikmēr viena no aizraujošākajām Spānijas GP izcīņām notika 1986.gadā,kad pirmo reizi F1 sacīkste risinājās Heresas trasē, kur par uzvaru stīvējās Airtons Senna ar “Lotus” un Naidžels Mansels ar “Williams” un brazīlietis uzvarēja ar nieka 0,014 sekunžu pārsvaru.

Šonedēļ sacīkste notiks “Circuit de Catalunya” trasē Barselonas pievārtē, kur komandas starpsezonas laikā tradicionāli aizvada testu sesijas un līdz ar to pārzina trasi ļoti labi.

Garas taisnes, ātrie un vidējie līkumi padara Barselonas apli par visai universālu no trases konfigurācijas viedokļa – pastāv uzskats, ka ja mašīna ir ātra Barselonas trasē, tad tā būs konkurētspējīga visās trasēs.

Arī laika apstākļi Spānijā šajā gadalaikā parasti ir silti un saulaini – uz šo nedēļas nogali tiek solīta 20-25°C gaisa temperatūra un minimālas izredzes uz lietu.

Lai gan no dzinēja slodzes viedokļa Barselona nav sarežģītākā trase – tikai 60% no distances jāpavada ar gāzi grīdā, svarīgāks aspekts ir laba paātrināšanās no vidēja un lēna ātruma pagriezieniem, kā arī vajadzīgas pareizās pārnesumu attiecības, lai pārnesumu kārba varētu operatīvi reaģēt uz nepieciešamām ātruma izmaiņām.

“Pirelli” kompānija uz Barselonu vedīs mīkstās un cietās riepas – pirmo reizi šosezon nebūs divi viens otram sekojoši riepu tipi. Interesanti, ka pats trases segums ir pietiekami abrazīvs un pie augstām seguma temperatūrām ļoti prasīgs pret riepu iztūribu, kas šajā sezonā ir būtisks aspekts. Lielu lomu spēlē garais 3.pagrieziens (‘Renault’), kurā milzīga slodze ir tieši priekšējam kreisam ritenim. Tāpat pilotiem ir tieksme nobloķēt priekšējos riteņus bremzēšanas laikā pirms 5.pagrieziena (‘Seat’) un 8.pagrieziena (‘La Caixa’). Tas viss var radīt riepu izturības problēmas un izšķirt sacīkstes likteni. Spriežot pēc pērnā gada pieredzes un jauno “Pirelli” riepu rādītājiem, šogad varētu dominēt trīs boksu apmeklējumu stratēģija.

Ar “Circuit de Catalunya” iepazīstina “Sauber” piloti Kamui Kobajaši (no mašīnas) un Serhio Peress (no helikoptera).