Sava tēva Žila bojāejas 30tajā gada dienā Žaks Vilnēvs sēdās “Ferrari” formulā un devās Fiorano trasē.

Žaks izmēģināja 1979.gada ‘Ferrari’ modeli ‘312 T4’, ar kuru viņa tēvs togad izcīnīja trīs uzvaras, tomēr cīņā par čempiona titulu piekāpās savam komandas biedram Džodijam Šekteram. Atgādinu, ka Žils Vilnēvs gāja bijā 1982.gadā Zolderas trasē kvalifikācijā pirms Beļģijas GP izcīņas.

1 KOMENTĀRS

 1. Kas par skaņu, kas par riepām, kas par mašīnu…
  Aldi, atvaino, bet tomēr neesmu vienisprātis ar Tevis ieskicēto pozīciju jaunajā F1 EMAG. Es tomēr mīlu tās autosacīkstes, kur piloti nemitīgi pakļauti nāves briesmām un uzvar nevis lielākais stratēģis un kačoks, bet tas, kurš izņem pagriezienu ātrāk, jo ir bezbailīgāks un aukstasinīgāks par pārējiem.
  Tāpēc mūsdienas, lai cik skaitliski daudz apdzīšanas manevru nebūtu, nestāv līdzi tiem laikiem, kad džeki dragāja ar tāda tipa mašīnām, kas redzamas video…

  • Protams uz 70to un 80to sacīkšu fona, mūsdienu apdomīgā braukša šķiet kā izvadējies aliņš un ja būtu izvēle, es arī nostātos psiho pašnāvnieku pusē, bet mūsdienu apstākļos tādas viennozīmīgas iespējas nav un labāk tad gudra cīņa ar taktiku un max. ātrumu īstā brīdī, nekā viens pilots uzvar 80% gadījumu un ar vismaz pusapli.

   Šobrīd F1 dažādi (reizēm mākslīgi) mēģina atdzīvināt pasākumu, kas arī ir izdevies. Tomēr lielā mērā jāpiekrīt Montidzemolo – aerodinamikas milzīgā nozīme ir visu bēdu pamatā, taču pagaidām no tā neesam spējuši (gribējuši) izvairīties. Ar mehānisko saķeri lietas būtu krietni citādas un nevajadzētu ‘ders & šmers’, lai uzlabotu šovu.

   • Tik pat labi risinājums būtu visiem +- vienādas mašīnas. Kā arī tā laika formulas, ar kurām spēja būt tik tuvas cīņas katru apli, tikai peivienojot klāt “kapsulu” un ievērojot pārējos drošības pasākumus.

 2. Protams tā bija kā lēna pastaiga salīdzinot ar reālo sacīkšu ātrumu, bet tāds jau laikam arī bija mērķis, nevis parādīt kādus brīnumus.

  Paskatoties uz Montidzemolo neviļus nāca prātā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, kur Mirttante sūkstījās: “Tu tikai nesalauz manu velosipēdu…”.

 3. Jāpiekrīt par mūsdienu pārlieko sterilitāti F1.
  Itkā jau no vienas puses, F1 ir tas auto tehnoloģiju augstākais punkts, tomēr līdz ar to tiek zaudēta skatāmība un pilotu prasmes pāriet krietni zemākā plānā.
  Kā Lauda pāris gadus atpakaļ teica, ka F1 arī pērtiķis varētu vadīt (kad bija automātiskās kārbas, trakcijas kontrole utt.)

  Video beigās laba bilde, tikai JV varētu būt Ferrari kombinezonā! Tas tik būtu ko vērts, ja JV aizstātu FM!!! 😀

  • Nu, automātiskās kārbas laikam nav bijušas nevienā momentā. Bet bija visādas citādas ierīces, kas dzina formulu uz priekšu. Nu. bet tas jau ir visur. Arī mūsdienu WRC ir ātrāks par Group B, bet adrenalīns daudz mazāks.

 4. Lielisks braucošais aparāts 🙂 skaņa arī laba un pasākums labs.

  Ferrari un JV iespējamā sadarbība nebija nemaz tik nereāla viņa karjeras laikā.

  To pusfan – Williams reiz testēja automātisko kārbu, testēja to jauniņais Deivids Culthards ;), taču FIA uzlika veto šim pasākumam :).